Hamilton Britanya GP’sinin Takvimde Kalmasını İstiyor

0

Lewis Hamilton, kendisine göre sezonun en önemli yarışı olan Britanya GP’sinin takvimden düşmesi halinde bunun kabul edilemez olacağını belirtti.

Britanyalı Sürücüler Derneği ve yarış organizatörlerinin anlaşmayı sonlandırmayı düşünmesiyle Silverstone’daki yarışın geleceği ciddi şüpheler altında.

Yükselen yarış düzenleme maliyetleri son yıllarda yarışı düzenlemeyi çok zor hale getirdi. Anlaşma 2026’ya kadar devam edecek olsa da yarış organizatörlerinin 2019’da sözleşmeyi sonlandırma seçenekleri var.

Hamilton, motor sporlarında çok önemli bir yere sahip olan Silverstone’un takvimde kalmasının önemli olduğunu belirtiyor.

“Bu, sezonun en önemli yarışı. Temsil ettiği puanlar açısından her yarışla aynı fakat yalnızca güzel bir kırsal bölgede olmak ve İngiliz taraflardan aldığınız destek… bu, insanların gelmeye can attığı inanılmaz bir etkinlik.”

“Bu, İngiliz yarış mirasının önemli bir parçası ve onu gerçekten sergileyeceğimiz yer burası. Birleşik Krallık motor sporlarının evidir ve biz böylesine harika ve böylesine inanılmaz bir mirasa sahibiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz