Danimarka Bir F1 Yarışı Düzenlemeyle İlgileniyor

0

Liberty Media’nın Şubat ayında F1 yönetimini eline geçirmesinin ardından ülkesinin ve şehrinin saygın pistlerinde yarış düzenlemek isteyen birçok hükümet ve organizatör vardı. Bunlardan sonuncusu ise Danimarka oldu. 

BT gazetesinin haberine göre Danimarkalı iş adamı Lars Seir Christensen, bu hafta potansiyel bir anlaşmayı görüşmek için Liberty Media ile Londra’da bir araya geldi. 2020’de başkent Kopenhag’da düzenlenecek bir yarışla ülkenin takvime girmesi düşünülüyor.

Christensen, Liberty ile yaptığı görüşmelerin olumlu olduğundan bahsetti.

“Her şeyden önce, Liberty Media’nın siyasi isteğini ve desteğini elde etmek önemliydi. Bu, Londra’da çok olumlu bir görüşmeydi ve şimdi önümüzdeki 6 ayı, sistematik olarak gerekli yatırımcıları toplamak için harcayacağım.”

Rapora göre şehrin simgesel mekanlarından geçecek olan pist Herman Tilke tarafından tasarlanacak, Christen de bunu doğruladı.

“Tilke, Kopenhag’ın ortasında heyecan verici bir pisti inşa etmenin bir problem olmayacağını belirtti.”

Mevcut gridde yarışan tek Danimarkalı pilot olan Kevin Magnussen, haberleri memnuniyetle karşılıyor ve kendi topraklarında bir F1 yarışı görmekten hoşlanacağını belirtiyor.

“Oh, vay canına ne kadar da havalı. Umarım, onlar Kopenhag’a F1’i getirmeyi başarırlar.”

Hükümet de olası bir yarışın ülkeye kazandırılmasında geminin dümeninde olacak gibi görünüyor. Ülkenin Sanayi Bakanı Mikkelsen konuyla alakalı şu açıklamada bulundu:

“Planlarla halka açıldığımızda, bu daha da gerçekçi görünüyor. Bence Formula 1, Kopenhag için muazzam bir marka olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz