Stroll, Villeneuve’e Cevap Verdi

0

Lance Stroll, Bakü’de podyuma çıkmasının ardından, kendisini Kanada GP’sinden sonra sert bir şekilde eleştiren vatandaşı Jacques Villeneuve’e cevap verdi.

1997’nin dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, Kanada GP’sinde ilk puanlarıyla tanışan 18 yaşındaki Stroll’u, Massa’nın çok gerisinde kalması sebebiyle eleştirdi ve Stroll’u F1 tarihinin en kötü çaylaklarından birisi olarak nitelendirdi.

Avusturyalı kanal ORF’ye verdiği röportajda Villeneuve “(Stroll) Felipe’den en az 1 saniye yavaş. Sonuçlar ortada. Tarihin en kötü çaylak performanslarından birine imza atıyor” demişti.

Stroll ise Villeneuve’ün konuşacak olumlu bir şeyinin olmadığını söylüyor.

“Ne söylediği umurumda değil. Jacques negatif birisi. Hep olumsuz şeyler söylüyor. Bakü’deki Vettel-Hamilton olayı hakkında bile diğer herkesten farklı olarak olayın normal bir şey olduğunu savunuyor.”

“İşime odaklanmak istiyorum. (Villeneuve) ben F3 şampiyonu olduğumda beni hiç cesaretlendirip desteklemedi. Aynı şey bu sezonki ilk yarışlar içinde geçerli. Bu yüzden, söylediği şeyler benim için sürpriz değildi. Asıl önemli olan benim ve çevremdeki insanların mutlu olması.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz