Rossi: Eğer Hala Rekabetçi Olabilirsem 2018’den Sonra da Devam Ederim

0

Valentino Rossi, 2018’den sonra yarışıp yarışmama kararını gelecek senenin başında vereceğini söyledi.

9 kez Moto GP dünya şampiyonu Valentino Rossi, 2018’den sonra devam edip etmeme kararıyla ilgili ‘Eğer 2018’de hala rekabetçi olursam devam etmek isterim.’ dedi.

38 yaşındaki İtalyan efsane, geçen hafta gerçekleştirilen Assen yarışını kazanarak tekrar şampiyonada iddialı konuma geldi ve hala şampiyonluğa ne kadar aç olduğunu gösterdi.

Valentino Rossi, Yamaha ile 2018 yılının sonuna kadar 2 yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Ancak İtalyan sürücü 2019 sezonunda devam edip etmeme kararını rekabetçilik düzeyine göre verecek.

Rossi, MotoGP’nin resmi internet sitesiyle yaptığı röportajda birçok hayranının merak ettiği konu hakkında konuştu.

“Bu sözleşme belki de imzaladığım son sözleşmeydi, emin değilim, bu duruma göre değişir. 2018 sonrası için gelecek sezonun başında karar vereceğim. Ancak yine de rekabet edebiliyorsam ve kazanabiliyorsam devam etmek istiyorum.”

Şampiyonanın şu anki duruma bakıldığında Rossi, şampiyona lideri Dovizioso’nun 7 puan gerisinde 3. sırada yer alıyor. Mevcut performansıyla 2018 sonrasında da yarışması muhtemel görünüyor.

Rossi, şampiyonada başarılı olmak için kilit noktanın olabildiğince kazanmak ve kazanamadığı zaman da hasarı en aza indirmek olduğunu söylüyor.

“Şartlar çok değişken, geçen sezona göre çok değişti. Geçen sezon Barselona’dan sonra 9 farklı kazanan vardı. Bu sezon 8 yarışta 5 farklı kazanan çıktı bile. Bu inanılmaz.”

“Kilit nokta, bisiklet ve lastiklerin iyi çalıştığı zaman yarışı kazanmak. Aynı zamanda da zorlu hafta sonlarında da hata yapmamak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz