Mosley: Vettel’in Davranışı Tahammül Edilemez

0
Eski Formula 1 CEOsu Bernie Ecclestone ve eski FIA Başkanı Max Mosley

Eski FIA başkanı Max Mosley de Sebastian Vettel’i eleştirenler kervanına katıldı ve 4 kez dünya şampiyonunun Bakü’deki hareketinin ‘tahammül edilemez’ olduğunu belirtti.

Vettel, Azerbaycan GP’sinde 2. güvenlik aracı periyodunda şampiyonadaki ana rakibi Lewis Hamilton’a duramayıp çarpmış ve İngiliz pilotun fren testi yaptığı düşünüp ona kasıtlı olarak bir kez daha çarpmıştı.

Vettel’in bu hareketi hakemler tarafından tehlikeli sürüş olarak değerlendirilmiş ve Alman pilot 10 saniye dur/kalk cezası almış ve sürücü lisansına 3 ceza puanı eklenmişti.

Vettel bu cezaya rağmen yarışı Hamilton’ın önünde 4. sırada noktalamış ve padoktaki birçok isim bu cezanın yetersiz olduğunu belirtmişti. Hakemlerin kararından memnun olmayan FIA da yeni bir soruşturma başlatılacağını Çarşamba günü duyurmuştu.

Eski FIA başkanı Max Mosley, hakemlerin yerinde olsa Vettel’i ilk etapta yarıştan diskalifiye edeceğini ve daha fazla yaptırım uygulanması için Dünya Motor Sporları Konseyi’ni toplamış olacağını belirtti.

“Kesinlikle Ferrari’yle dostluk kurmayacağım, gerçek gerçektir.”

“Benim tavsiyem, Vettel’i yarış dışı bırakmak ve bütün meseleyi tartışmak için Dünya Motor Sporları Konseyi’ni toplamak olurdu.”

“Benim bakış açımdan, Vettel’in yaptığı gibi davranmanız tahammül edilemez.”

“Bunu yolda yapsaydı, ehliyetini kaybederdi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz