Massa 2018’de Williams ile Devam Etmek İstiyor

0

F1 tarihinin en kısa süren emekliliklerinden birine imza atan Felipe Massa, 2018 sezonunda da Williams ile yarışmak istiyor.

Geçtiğimiz sezon Abu Dabi GP’si ile birlikte kariyerine son vereceğini açıklayan Massa, Nico Rosberg’in şampiyonluğu kazandıktan hemen sonra emekli olması ve Bottas’ın Mercedes’e geçmesiyle Williams’a geri dönmüş ve emekliliği oldukça kısa sürmüştü.

Brezilyalı pilot, Formula 1’in resmi sitesine verdiği röportajda “Emekli olmaya karar verdiğimde geri dönüp yarışmak gibi bir isteğim yoktu ama Rosberg’in emekliliğiyle fikrim tamamen değişti. Şimdi işimin başındayım. Yarışlara en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyorum. Sürüşümden memnun olsam da şimdiye kadar geçirdiğimiz şanssız yarışlardan hoşnut değilim” dedi.

“Biri Rusya’da biri İspanya’da olmak üzere iki lastik patlaması… Sonra Kanada’da daha üçüncü virajda Sainz yüzünden yarış dışı kaldım. İnanabiliyor musunuz? Kötü şans yakamızı bırakmadı.”

“Ama daha önce de söylediğim gibi, sürüşümden ve gösterdiğim performanstan memnunum. Aracı çok iyi anlıyorum. Bu açıdan baktığımızda şikayet edeceğim bir şey yok. Sadece şansa ihtiyacım var.”

Ayrıca Massa, daha fazla yere basma gücüne sahip olan yeni araçları beğendiğini söyledi.

Gelecek sezon Formula 1’de olup olmayacağı sorulunca Massa, “Birkaç hafta önce de söylediğim gibi, evet, olabilir. Şu an işler yolunda. Aracı sevdiğim için kendimi daha rekabetçi hissediyorum. Yeni kuralları sevdim. Sürüş stilim için her şey uygun. Çözmemiz gereken tek şey şans sorunu (gülüyor) . Bu yüzden devam etmemek için bir sebep göremiyorum” cevabını verdi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz