Lauda, McLaren-Mercedes Söylentilerini Tekrar Yalanladı

0

Niki Lauda, Mercedes’in 2018 sezonu için McLaren’e motor tedarik edeceği söylentisini tekrar yalanladı ve McLaren ile görüşmediklerini açıkladı.

McLaren 3 yıldır devam eden kötü gidişatın ardından şu anki motor tedarikçisi Honda ile yollarını ayırmanın eşiğinde.

2015 sezonu, McLaren-Honda iş birliğinin yeniden doğuş yılıydı, fakat yavaş ve dayanıksız motor yüzünden McLaren takımlar şampiyonasında sadece puansız Manor Marussia’yı geçerek 9. olmuştu. Fernando Alonso neredeyse her yarış telsiz konuşmalarında motorun kötülüğünden bahsediyordu.

2016 sezonunda ise Woking merkezli takım biraz ilerleme kaydetti. Güç ünitesi artık daha dayanıklıydı ve takım sık sık puan alıyordu. Buna rağmen McLaren takımlar şampiyonasında 6. oldu.

2016 sezonu bitmeden önce Honda, 2017 sezonu için motorun tasarımını değiştirip farklı şeyler deneyeceğini açıkladı. 2017’de tekrar ön sıralara dönmesi beklenen McLaren, şu an takımlar şampiyonasında son sırada.

McLaren’in 1994’ten 2014’e kadar motorunu kullandığı Mercedes ile tekrar anlaşacağı hakkında söylentiler çıksa da Niki Lauda “McLaren’in Honda ile olan bir sözleşmesi var” diyerek söylentilerin asılsız olduğunu belirtti.

Ayrıca Lauda, McLaren-Honda ortaklığının bozulacağı yönündeki söylentileri bildiğini fakat bunun McLaren’in Mercedes ile anlaşacağı anlamına gelmediğini ifade etti.

“Bu söylentiler, McLaren ile anlaşacağımız anlamına gelmiyor. Bir zamanlar Red Bull’un da Mercedes motoruna geçmek için hazırlandığı söyleniyordu fakat Renault ile ayrılmadılar ve her şey kendi kendine çözüldü.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz