Jos Verstappen, Horner’ın Yorumlarına Katılmıyor

0

Verstappen cephesi ile Red Bull arasındaki gerginlik devam ediyor. Red Bull’un takım patronu Christian Horner, Max Verstappen’in hayal kırıklığının takımın sarf ettiği çabayla ilgisi olmadığını söylese de genç pilotun babası Jos Verstappen, Horner’a katılmıyor.

Red Bull’un genç pilotu Max Verstappen, sezonun geride kalan 8 yarışında sadece 1 kez podyuma çıkabildi. Hollandalı pilot araçtan kaynaklanan sorunlar yüzünden 3 kez (Bahreyn, Kanada, Azerbaycan) yarış dışı kaldığı için hayal kırıklığına uğramış durumda.

19 yaşındaki pilotun hayal kırıklığı Azerbaycan GP’sinde yarış dışı kalmasının ardından açıkça görülebiliyordu. Yarıştan sonra hemen evine dönen ve basına konuşmayı reddeden Verstappen’e 25.000€ para cezası verildi.

Gelecek sezon için hem Ferrari’de hem de Mercedes’te birer koltuk boş olduğu için Verstappen’in ismi Ferrari ve Mercedes için geçmekte. İki takım da Verstappen daha F1’e girmeden genç pilota ilgisini göstermiş fakat Red Bull, Verstappen’e 2015 sezonu için Toro Rosso koltuğunu önerince genç Hollandalı Red Bull’u seçmişti.

Christian Horner, hem Ricciardo hem de Verstappen için “Gelecek sene için kontratları var” dese de Verstappen’in menajerleri, kontrattaki serbest kalma şartlarına bakıyorlar.

Hatırlandığı gibi Sebastian Vettel 2014 sezonu sonunda daha kontratı bitmemiş olmasına rağmen sözleşmesindeki serbest kalma koşuluyla ilgili madde sayesinde takımdan ayrılmıştı. Ancak bilindiği kadarıyla Red Bull pilotlarının sözleşmelerinde böyle bir madde bulunmuyor.

Twitter’da Jos Verstappen’e Christian Horner’ın “Verstappen’in yaşadığı sorunların takımın gösterdiği çabayla bir alakası yok” yorumu hakkındaki düşüncesi sorulup Verstappen’in yarış dışı kalmasına rağmen Ricciardo’nun Azerbaycan GP’sini kazanması hatırlatıldı. Jos Verstappen’in cevabı ise kısa ve öz oldu: “Saçmalık.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz