Hamilton Sözleşmesini Uzatmak İstiyor

0
Lauda, Wolff, Hamilton

Lewis Hamilton, Mercedes’le olan sözleşmesini uzatmaya çalışıyor.

Hakkında Ferrari’ye geçeceği, bu yıl veya gelecek yıl Formula 1’i bırakacağı dedikoduları çıkan Lewis Hamilton, Mercedes’le 2018 yılında bitecek sözleşmesini uzatmanın yollarını arıyor. Hatta taraflar masaya oturmuş durumda.

Konu hakkında Sky’ın Alman yayınına konuşan Niki Lauda, Lewis Hamilton’ı Nico Rosberg’le kıyasladı ve Formula 1’i bırakmayacağını söyledi:

”Size Lewis’in Nico Rosberg olmadığını garanti edebilirim. Lewis yarışmaya devam edecek. Devam eden bir sözleşmesi var ve şimdiden onun için yeni bir sözleşmeyi konuşuyoruz. Hamilton bunu rica etti.”

“Biz motiveyiz, o motive, ama şimdi henüz gerçekten pazarlık yapacak zaman değil. Ama bırakmak bir seçenek değil.”

“Lewis için büyük bir saygım olduğunu itiraf etmeliyim. Sezona inanılmaz bir biçimde başladı, kemiğine kadar çalışmıştı ve motiveydi. Bakü’deki sıralama turu emsalsiz bir güzellikti. Yeteneğinin üstünde sürüyor ve kimse onu yenemez.”

Lewis Hamilton 2007’de başladığı Formula 1 kariyerinde 3 şampiyonluk kazandı ve daha fazla şampiyonluklar kazanacak kadar genç olduğu düşünülüyor. İngiliz pilotun Mercedes’deki sözleşmesi 2018 sezonu sonunda bitecek.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz