Grosjean Fren Problemleri Konusunda Kendine Baskı Uyguluyor

0

Romain Grosjean, Haas’ın baş belası haline gelen kalıcı fren problemleriyle sürüş konusunda daha iyi bir iş çıkarması gerektiğini itiraf etti.

Amerikan kökenli ekip 2016’da spora girdiğinden beri fren sorunlarıyla boğuşuyor ve ekip sorunların üstesinden gelebilmek adına hem Brembo hem de Carbone Industrie şirketleriyle test yapmıştı.

Haas’ın sorunları kökten çözmeye çalışırken Grosjean bu durumla başa çıkmak için kendisini geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Bakü’deki tüm seanslarda büyük fren sorunları yaşayıp takım arkadaşı Magnussen’in gerisinde kalan Fransız, “Artık frenler hakkında konuşmak istemiyorum” dedi ve devam etti:

“Yalnızca bu koşullarda daha iyi olmam ve kendimi geliştirmem gerekiyor.”

“Sahne arkasında bazı şeyler var fakat hiçbir şeyi suçlamıyorum.”

“Fren hissi bütün hafta sonu korkunçtu ama Kevin’ın da yorumları aynıydı ve o bununla sürebiliyor, hiçbir şeyi suçlamak istemiyorum dememin sebebi işte bu.”

“Frenleme Formula Renault’dan beri benim gücüm. Ancak işler istediğim gibi çalışmadığında, bu benim en büyük zayıflığım.”

“Bu iyi olmadığında ben kayboluyorum. Bunu kabul ediyorum ve bunun üzerinde çalışmam gerekiyor ve iyiyi gidebileceğimden eminim.”

Haas patronu Gunther Steiner, Magnussen’in fren stilinin Danimarkalı pilotun fren sorunlarıyla başa çıkmasını kolaylaştırdığını öne sürmüştü. Grosjean, bu sorunların üstesinden gelebilmek için hünerlerine yenilerini eklemesi gerektiğini öne sürdü.

“Fren hissi korkunç olduğunda, bununla çalışabilmek için bir yol bulmam gerekiyor.”

“Çok geç, çok sert fren yapamadığımda ve frenlerle aracı döndüremediğimde, daha fazla ekipman bulmam gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz