Horner: Ricciardo’nun Kazanması Max’i Sinirlendiriyor

0

Red Bull takım patronu Christian Horner’a göre, Daniel Ricciardo’nun son yarışlarda aldığı istikrarlı ve başarılı sonuçlar Max Verstappen’in dayanıklılık hakkındaki isyanını körüklüyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Azerbaycan GP’sinde Max Verstappen, takım arkadaşından daha avantajlı bir konumda yarışa başlamasına karşın motor problemiyle yolda kalmış, Daniel Ricciardo ise onuncu başladığı yarışı zirvede tamamlayarak göz doldurmuştu.

Ancak bu sorun Hollandalı pilotun bu yıl yaşadığı ilk sorun değil. Max Verstappen son altı yarışta dört kere yarış dışı kalırken, yaşadığı sorunların üçü motor arızasıydı.

Verstappen’in talihsizliğinin aksine, Ricciardo iyi bir sezon geçiriyor. Sezona dayanıklılık problemleriyle başlayan Ricciardo özellikle kendi evindeki yarışta hayal kırıklığına uğramıştı. Ancak ileriki yarışlarda kendini toplayan Avustralyalı pilot takım arkadaşının 47 puan önüne geçmeyi başardı.

Tüm parçalar bir araya geldiğinde, Horner’a göre Verstappen’in dayanıklılık sorunlarına duyduğu öfkenin bir sebebi de takım arkadaşının başarılı serüveni:

“Tam burada ve şimdi, aşırı derecede öfkeli. Ama bunu körükleyen şey takım arkadaşının podyumlar, şimdi de bir zafer almış olması. Ancak bunun takımın bir hatası veya takımın çabası sonucu ortaya çıkmadığını görebilirsiniz.”

“İşlerin onun için yolunda gitmediği çok zorlu bazı yarışlar geçirdi, ama ben onun için büyük bir sonucun elinin kulağında olduğunu düşünüyorum. Şu anda çok iyi sürüyor, gerçekten bir vites arttırdı. Bir kötü şans dizisi geçirdi, bu değişecek, her zaman öyle olur.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz