FIA Vettel Hakkında Daha Detaylı Bir İnceleme Başlatıldığını Açıkladı

0

FIA, Azerbaycan GP’sinde Vettel ve Hamilton arasındaki çarpışmanın daha fazla yaptırım gerektirip gerektirmediğini araştırmak için resmi bir soruşturma başlattı.

Sporun yönetim kurulunun, Pazar günü güvenlik aracı ardında sinirlerine hakim olamayıp Hamilton’a kasıtlı bir şekilde çarpan Vettel’in aldığı 10 saniye durk/kalk cezasından memnun olmadığı öne sürülmüştü ve FIA, bu durumun yeniden inceleneceğini doğruladı.

FIA adına konuşan bir sözcü, kanıtların değerlendirileceğini ve bir sonraki yarış Avusturya GP’sinden önce daha fazla yaptırımın gerekip gerekmediği hakkında bir karar vereceklerini açıkladı.

FİA metninde, “Azerbaycan GP’sinde 5 numaralı aracın 44 numaralı araçla dahil olduğu bir çarpışmadaki son olayları takiben FIA, 3 Temmuz Pazartesi daha fazla aksiyonun gerekli olup olmadığını değerlendirmek için olayın sebeplerini daha ayrıntılı olarak inceleyecek. Bu sürecin sonucuna ilişkin bir ifade yaklaşan Avusturya GP’sinden önce sunulacak” denildi.

FIA analizleri, Bakü’de Hamilton’ın Vettel’e karşı bir fren testi yapmadığını doğrularken Alman pilot yarıştan hemen sonra yaptığı açıklamalarla hata yapmadığını belirtti.

Geçtiğimiz yılki Meksika GP’sinde F1 yarış direktörü Charlie Whiting’e karşı argo kelimeler sarf eden Vettel, Jean Todt ve Whiting’den özür dilemesinin ardından FIA’nın Uluslararası Mahkemesi’nin önüne çıkmaktan son anda kurtulmuştu.

Bakalım Vettel, daha ağır bir ceza ile karşı karşıya kalacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz