Ecclestone: F1’i Yönetmek İçin Geri Dönmeyeceğim

0

Eski Formula 1 patronu Bernie Ecclestone, eski pozisyonu kendisine tekrar teklif edilse dahi geri dönmeyeceğini söyledi.

Uzun yıllar Formula 1’in CEO’luğu görevini yürüten 86 yaşındaki Bernie Ecclestone, Liberty Media’nın Formula 1 yönetimine gelmesiyle birlikte ‘Onursal Başkan’ unvanını alarak pasif bir görev üstlendi.

Liberty Media tarafından, Ecclestone’un en azından 3 yıl grupla birlikte olması istenmişti.

Ecclestone’un yerine CEO olarak Chase Carey, Motorsporları Müdürü olarak Ross Brawn ve Ticari İşler Müdürü olarak da Sean Bratches görevlendirildi.

Liberty Media göreve geldiği günden beri seyircilerin de spora yüksek katılım sağlamasına odaklanmış durumda ve pist sahipleri ile yapılan görüşmeler ve sözleşmelerin yönetimi konusunda yeni bir revizyon planlıyor.

Ecclestone, mevcut yönetimin yeni yaklaşımının kendisininkinden daha iyi sonuç verebileceğini ve tekrar geri dönmesinin kötü bir hamle olacağına inanıyor.

”Görevden alındım ve yerime gelenler benden daha iyi iş çıkartacaklar ve eğer geri dönersem onların yapacaklarından daha iyi bir iş çıkartamayacağımdan eminim. Bu yüzden geri dönmemeliyim.”

”Hazır değildim, her şeyi imzalamadan önce orada 3 yıl boyunca kalmamı istediler. Orada kalmamı istediklerinde biraz şok olmuştum.”

”Şu an benim yapacak olduğum şeyleri yapan kişi kendisinin istediği bir iş olduğu için benim durmam gerektiğini söyledi. Ben de arabayı aldınız ve siz de sürebilirsiniz dedim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz