Wolff: Azerbaycan Mercedes’in Hızını Kanıtladı

0

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Azerbaycan’daki olaylı yarışı kazanamamalarına rağmen W08’in performansıyla teselli bulduklarını belirtiyor.

Azerbaycan sıralamalarında Mercedes’ler ilk iki sırayı kaptı ve pole pozisyonunun sahibi Lewis Hamilton 3. sıradaki Raikkonen’e 1 saniye fark attı.

Hamilton, yarışı hiç beklenmedik kafalık problemi nedeniyle pit-stop yapana kadar kontrol etmişti. Bu olay sonrasında Hamilton yarışı 5. sırada noktalarken takım arkadaşı Valtteri Bottas 2. sırada podyuma çıktı.

Mercedes takım patronu Toto Wolff, büyük resme baktığı zaman mutlu olduğunu dile getiriyor.

“Burada [Bakü] büyük resme bakıldığında takımlar şampiyonasında 16 puanlık bir fark yarattık ve çok hızlı bir araca sahip olduğumuzu kanıtladık.”

“Kırmızı bayrakların ardından kafalık problemi yaşayıp pit-stop yapmak zorunda kalıncaya kadar Lewis lider gidiyordu; bu da onun yarış galibiyetine mal oldu. Orada neler olduğunu araştırmak zorundayız.”

“Asla birisini suçlayamayız, neleri geliştirebileceğimize bakacağız ve takım olarak yapacağımız şey bir sonraki yarışa daha iyi ve daha güçlü olarak gitmek.”

“Fakat, Lewis’in temposuyla cesaretlenmeliyiz.”

Wolff, Hamilton ve Vettel arasındaki olayın Ferrari ve Mercedes’in arasındaki dinamikleri değiştirmeyeceğini de sözlerine ekliyor.

“Vettel ile olan olayda FIA yarış sırasında kararını verdi ve şimdi yarışı geri saramayız. Duygular o anda yükseliyor ancak bu iki takım arasındaki ilişkiyi değiştirmeyecek.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz