Sebastian Vettel, Lewis Hamilton’a Davranışından Pişman Olacak Mı?

0

Sky Sports’un haftalık F1 analizlerine göre Sebastian Vettel, Lewis Hamilton ile yaşadığı çarpışma sonucunda gösterdiği tavırlardan dolayı pişmanlık duymalı.

Hamilton’nın aracına ‘kasıtlı olarak’ çarptığı gerekçesiyle FIA tarafından ceza alan Vettel, yarış sonrasında da yapılan röportajlarda izleyenleri şaşırttı.

Sky Sports’a konuşan Marc Priestley, “Beni asıl üzen şey Seb’in hem yarış esnasında olayla ilgili takım radyosuna yaptığı konumalar ve yarış sonunda verdiği demeçlerdi,” yorumlarında bulundu ve ekledi,

“Olay ile ilgili kendinde hiç suç bulmadı ve umarım tekrarlarını izler. Gerçekten bunu çok kötü yönetti.”

“Bu, Sebastian Vettel için iyi bir işaret değil.”

Vettel’in şu an 9 ceza puanı mevcut, aktif sürücüler arasında en fazla puana sahip. Konu ile ilgili sorulan soruları yanıtlayan Hamilton, “Bu yarışları televizyonda izleyen çocuklar var ve birden çok şampiyonluğu bulunan birinin bu şekilde davranmasını görmek… en azından bundan daha iyi bir tepki vermiş olmasını bekliyorsunuz.”

BRDC İngiliz F3 Şampiyonası’nda mücadele eden 19 yaşındaki Jamie Chadwick Sky Sports’a yaptığı konuşmada, Vettel’in hırsına hayran olduğunu ancak topluma karşı biraz daha akıllıca davranıp kendi suçunu üzerine alması gerektiğini söyledi.

Chadwick, “Genç bir sürücü olarak olayın yaşanış anını ve orada oluşan duyguları anlayabiliyorum,” dedi ve devam etti,

“Konu Seb olunca ondan daha fazlasını bekliyorsunuz. Çok büyük bir Vettel hayranıyım ve bu yarışın, bu şampiyonanın onun için ne kadar önemli olduğunu görmek, onun bu olaya ne kadar önem verdiğini görmek harika bir duygu.”

“Ancak her şey bittikten sonra en azından sorumluluk alıp biraz geri adım atmasını isterdim. Genç bir sürücü olarak buna çok saygı duyarım.”

Konuyla ilgili ekleme yapan Priestley, “Genç yarış pilotları için iyi örnek olacak bir an değildi. Resmen bir trafik kavgasıydı ve bunun Formula 1’de yeri yok.” yorumlarında bulundu.

Hamilton, Vettel’in davranışını ayıpladı ve ‘saygısızca’ olarak nitelendirdi. Bunların haricinde teker tekere geçen bu mücadele F1’in şu an sahip olduğu en başarılı iki pilot arasında şampiyona adına tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Priestley, “Bu mücadele artık daha heyecanlı olacak,” dedi ve ekledi,

“Gerçekten çok heyecanlı bir hal alacak çünkü bu iki pilot arasında bulunan küçük sürtüşme işleri daha renkli bir hale getirecek.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz