Ricciardo, Verstappen’in Formunu Bulacağından Emin

0

Daniel Ricciardo, takım arkadaşı Max Verstappen’in talihsizliklerden kurtulacağına inanıyor. Hollandalı yıldız ne yazık ki Azerbaycan GP’sinde de motor arızasından dolayı yarış dışı kalmıştı.

Verstappen son 6 yarışın 4’ünde yarışı bırakmak zorunda kalmıştı; Bahreyn (Fren sorunu), İspanya (Çarpışma), Kanada (Güç Ünitesi), Azerbaycan (Motor). Hollandalı yıldız son iki yarışta podyumu kovalıyordu.

Bakü caddelerinde zafere ulaşan Ricciardo, Verstappen’in ‘iyi sürdüğünü’ belirtti ve bu kötü şanstan kurtulacağına inandığını söyledi.

Ricciardo, “Son iki yarışta Max gerçekten önemli yerlerdeydi ancak işler onun için (iyi) yürümedi. Bu konuda bir suçu olduğunu düşünmüyorum,” dedi ve devam etti,

“Tabi son 6 yarışın 4’ünde bu talihsizlikleri yaşaması moralini bozuyor ama iyi sürüyor ve bunun farkında.”

“Evet şu an podyumlar kaçırıyor ve yığınla puan kaybediyor ama toparlayacağından eminim.”

“Moralinin bozulduğuna ve bu durumdan usandığına eminim, ama dediğim gibi iyi bir pilot ve o bunun farkında. İnatçılıkla, güçlü bir şekilde mücadeleye devam edeceğine eminim.”

“Birbirimizi çekmeye çalışacağız, bu hem bizim için hem de takım için sezonun geri kalanı adına çok önemli.”

Ricciardo’nun zaferi onu 92 puan ile sürücüler klasmanında 4.’lüğe taşırken, takım arkadaşı Verstappen yaşadığı sorunlardan dolayı Ricciardo’nun yarısı kadar puan toplayabilerek 6. sırada kaldı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz