Mercedes ve Ferrari Avusturya GP’si İçin Farklı Lastikler Tercih Etti

0

Ferrari ve Mercedes, bir sonraki yarış olan Avusturya GP’si için farklı hamur seçimi yaptılar.

Red Bull Ring’deki yarışta her iki Mercedes sürücüsü de 8 set ‘Ultra Yumuşak’ hamur kullanacak buna karşılık Ferrari pilotlarının 7 set ‘Ultra Yumuşak’ lastiği olacak.

Her iki ekibin pilotları arasında daha sert olan ‘Süper Yumuşak’ ve ‘Yumuşak’ hamurların seçiminde ufak farkların olduğu gözlendi. Kimi Raikkonen ve Valtteri Bottas 4 set ‘Süper Yumuşak’ lastik seçerken Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton sırayla 3 ve 5 set ‘Süper Yumuşak’ lastik seçti.

Hamilton ve Raikkonen’in Spielberg’te 2 set ‘Yumuşak’ lastiği olacakken Bottas ve Vettel yalnızca 1 set sarı logolu Pirelli lastiğine sahip olacak.

Yarış için en çok sayıda ‘Ultra Yumuşak’ lastik getiren isimler ise 10 set ile Force India ve McLaren sürücüleri olurken, hafta sonuna en çok ‘Yumuşak’ lastik getirecek isim 3 set ile Sauber sürücüsü Pascal Wehrlein olacak.

Bu yılki lastik kurallarına göre sıralama turlarının son seansına kalan sürücülerin hafta sonunun en yumuşak hamurundan en az bir set korumaları gerekiyor(bu, Avusturya için ‘Ultra Yumuşak’).

Yine aynı kurallara göre yarışta daha sert olan iki hamurdan en az birinden bir set kullanmak zorunlu (bu, Avusturya’da en az bir set ‘Süper Yumuşak’ veya ‘Yumuşak’ anlamına geliyor).

 

2017 Avusturya GP’si Lastik Seçimleri

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz