Marko: Red Bull 2017’de Yarış Kazanabilir

0

Helmut Marko, şasi ve motor güncellemelerinin ardından Red Bull’un 2017’de bir yarış daha kazanma şansına sahip olacağını düşünüyor.

Red Bull, bu sezon Mercedes ve Ferrari’nin ardından en hızlı üçüncü takım. Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton’un patlak veren savaşla hafızalara kazınan Azerbaycan Grand Prix, Daniel Ricciardo’nun zaferiyle sonuçlanmıştı.

Helmut Marko şans faktörünü geride bırakarak, önemli şasi güncellemelerinden bahsetti ve motor kazanımlarının  Red Bull’un “doğru pistte” mücadeleci olmasını sağlayabileceğini söyledi.

Marko, geçtiğimiz hafta sonu kazandıkları zafer için “Sezona kötü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra çok önemli” dedi.

“Mercedes ve Ferrari gibi olmasak da, sıralama turlarında görüldüğü gibi yavaş yavaş hızlanıyoruz. Doğru yoldayız ve doğru pistte kendi başımıza kazanabileceğiz.”

“Silverstone ve Budapeşte’den çok şey bekliyoruz. Bakü’de, en düşük kanat ayarıyla gittik ve teknik sektörde en öndeydik.”

“Şasi ile gerçek bir adım attık ve sezonun başından beri performansımızı bir saniye daha iyileştirdik.”

“Renault da belirgin bir adım attı, düz bir çizgide yalnızca onda iki saniye kazanç fazlaymış gibi gelmiyor, ancak fark ediliyor.”

Diğer yandan, altı yarışın dördünü tamamlayamayan Max Verstappen sorunlarla boğuşurken, Helmut Marko güvenilirliğin üstesinden gelmenin ve sorun yaşamamanın önemini vurguladı.

“Bunu durdurmak zorundayız, çünkü her alanda olur.”

“İspanya’da [Valtteri] Bottas bir kazaya neden olmuştu, Kanada’da akü sorunu vardı, Bakü’de motor hasarı vardı, Bahreyn’de frenler bizim sorumluluğumuzda olan şeyler.”

“Bakü’deki motor hasarı muhtemelen aşırı ısınmadan kaynaklanıyordu, üç tur sonra sıcaklık yükseldi.Radyatörleri bloke eden karbon parçaları vardı.”

Red Bull, şampiyona sıralamasında Ferrari’nin 89, Mercedes’ in ise 113 puan gerisinde, 137 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz