Lowe: Massa Bakü’de Kazanabilirdi

0

Williams tasarım şefi Paddy Lowe, Felipe Massa’nın Bakü’de süspansiyon sorunu yaşamamış olsa galibiyeti almış olabileceğini söylüyor.

Massa, Azerbaycan GP’sinde üçüncülüğe kadar yükseldi, Sebastian Vettel’le kısa bir süre için de olsa mücadele etti ve kırmızı bayrak esnasında podyumun son basamağında bulundu. Ancak yarış başladıktan sonra işler Massa için çok da iyi gitmedi ve Brezilyalı pilot momentumunu kaybederek gerilere düştü. Daha sonra Massa’nın probleminin süspansiyon kaynaklı olduğu netleşti ve tecrübeli pilot yarıştan çekildi.

Williams’ın yeni ismi Paddy Lowe ise, Massa’nın sorun yaşamamış olsa yarışı kazanmış olabileceğini söylüyor:

“Felipe, tam (start) sonrasında benim de epey üzgün olduğum iç süspansiyon sorunu yaşadı. Sorun olmadan gerçekten Felipe’nin yarışı kazanmış olabileceğine inanıyoruz ve çifte podyum bile yapmış olabilirdik.”

“Lance her seansta hatasızdı, iyi bir tempoya sahipti ve üstelik aracın ve lastiklerin de üstesinden geldi. Sonunda iyi savaştı ve ikinci sırayı kaybettiğimiz için biz şanssızız.”

“Kritik an şuydu ki Valtteri’nin son turda DRS’si vardı, bu Lance’e ikinci sırayı kaybettirdi. Ama biz üçüncülükle mutluyuz.”

Bu podyumla birlikte Williams markalar klasmanında Toro Rosso’yu geride bırakarak beşinci sıraya yükseldi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz