Lance Stroll: Sezon Başındaki Eleştiriler Kuru Gürültüydü

0

Wiliams’ın çaylağı Lance Stroll, Azerbaycan’da ilk podyumunu elde etmesinin ardından sezon başlangıcında aldığı eleştirilerin sadece ‘kuru gürültü’ olduğunu belirtti.

Stroll, sezonun ilk 6 yarışında takım arkadaşı Massa’nın oldukça gerisinde kalmış ve puan almayı başaramamıştı. Bununla birlikte Kanadalı kendi evinde çıktığı ilk yarışta F1 kariyerindeki ilk puanları topladı.

Stroll, bu başarısını Azerbaycan’da daha da ileri taşıdı ve Bakü caddelerindeki çılgın yarışta başını beladan uzak tutarak tarihte podyuma çıkan en genç çaylak olmayı başardı.

Güveni yerine gelen Stroll, sezon başında kendisine yöneltilen eleştirileri umursamadığını belirtti.

İlk podyumun eleştirilere bir cevap olup olmadığı sorulduğunda Stroll, “Bir meseleyi kanıtladığımı düşünmüyorum, bu şeyleri dinlemiyorum” dedi ve ekledi:

“Yalnızca kuru gürültüydü. Bu, geçtiğimiz yıl Formula 3’te mükemmel bir yıl geçirdiğimde de oradaydı, bu yüzden bu yıl bazı zor zamanlar geçirdiğimde, muhtemelen yine orada olacak. Sadece insanlar konuşuyor.”

“Sadece kendim için, takımım için, arkadaşlarım ve ailem için mutluyum. Benimle olan herkes için. Önemli olan tek şey bu.”

“Geri kalan her şey arka planda kuru gürültü ve bu gerçekten umurumda değil.”

Stroll, Formula 3’ten F1’e geçişin oldukça büyük olduğunu ve çaylak sezonunun kalanında daha zor hafta sonları beklediğini belirtti.

“Bence bu, sadece biraz zaman alıyor. Ve ilerledikçe hala zor hafta sonları olacak.”

“Bazen mükemmelim ama bence bazen hiç kimse F3’ten F1’e geçişin oldukça büyük olduğunu anlayamıyor ve araçtan istediğim şeyin ne olduğunu anlamak biraz zaman aldı.”

“F1’e adapte olmak için sürüş stilimi gerçekten geliştirdim ve ilerledikçe küçük şeylerin üzerinde çalışmaya devam etmem gerekiyor.”

“Bu, henüz bitmedi – hala birçok şeyi geliştirebilirim. Sadece biraz zaman alıyor. Bazen insanların bunu fark etmediğini düşünüyorum.”

“Bu yıl benim için çok farklı bir formül ve sadece bunu denemem, farklı şeyler denemem ve geri dönüp ıvır zıvırları halletmem gerekiyor.”

“Bence bu, bazen bunun neden zorlayıcı olduğunun sebebinin büyük bir kısmı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz