Hamilton: Bakü’deki Olay Vettel’in Baskı Hissettiğini Gösteriyor

0

Lewis Hamilton; takımının Sebastian Vettel’in hareketleri karşısında cesaretlendiğini, bunun nedeninin de rakibinin ve Ferrari’nin baskı altında olduğunu göstermeleri olduğunu söylüyor.

Bakü yarışında, güvenlik aracı seansında lider Hamilton’ın aşırı yavaşlaması sonucu arkasındaki Vettel, Hamilton’a temas etmiş ve ön kanadında hasar meydana gelmişti. Bunun ardından Alman pilot, Hamilton’ın bunu bilerek yaptığını düşünmüş ve yanına gelip aracı Hamilton’ın üstüne doğru sürmüş, sonuç olarak da 10 saniye dur-kalk cezası almıştı.

Hamilton, “Bu durum Vettel’in, zihinsel anlamda tasvir edildiği kadar güçlü olmadığını mı gösterdi?” şeklindeki soruya: “Sanırım bu bir süredir biraz belirgin durumda.” diyerek yanıt verdi ve devam etti:

“Geçen sene onun yaptıklarına ve telsiz konuşmalarına bakarsak onun nasıl olabileceğini biliyoruz.”

“Doğrusu burada [Bakü’de] olanların gerçekleşeceğini hiç düşünmezdim. Ancak, takım olarak bunu bizim için sadece olumlu bir şey olarak görebiliriz.”

“Ferrari’ye çok fazla baskı uyguladık ve o baskı altındaydı, bu kötü bir şey değil. Bu, en iyilerimizin bile bazen baskıdan etkilenebileceğini gösteriyor.”

Hamilton, yaşanan olayın ardından Vettel ile olan şampiyonluk mücadelesindeki yaklaşımını değiştirmeyeceğini ve mücadelenin adil bir şekilde devam edeceğine inanıyor.

“Adil bir oyun değildi. İlk 8 yarışta gördüğümüzden farklı bir Sebastian vardı. Saygılı olduğumu düşünüyorum ve bunu devam ettireceğim.”

“Pist üstünde konuşmak istiyorum ve doğru şekilde şampiyonayı kazanmak istiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz