Bernie Ecclestone’dan Ferrari’ye: Alonso ile Sözleşme İmzalayın

0

F1’in eski patronu 2018’de boşalma ihtimali yüksek olan koltuğu Fernando Alonso ile doldurmaları konusunda Ferrari’ye tavsiyede bulundu.

2017 sezonunda geride kalan her yarışla Fernando Alonso’nun gelecek sezon McLaren’da kalma ihtimali gittikçe azalıyor ve İspanyol pilot her fırsatta başka seçenekleri değerlendirebileceğini belirtiyor. F1’in eski patronu Bay E. ise Ferrari’nin 2018’de 2 kez dünya şampiyonuyla sözleşme imzalaması gerektiğini düşünüyor.

2018 için boş bir koltuk olması halinde Ferrari’nin kimle sözleşme imzalaması gerektiği sorulduğunda Ecclestone, “Elbette, Alonso” dedi ve ekledi:

“O, tüm zamanların en iyi F1 pilotlarından biri.”

Fernando Alonso’yla oldukça yakın ilişkileri olan Flavio Briatore ise Alonso’nun Maranello’ya dönme ihtimalini reddetmedi.

“O her zaman herkesle iyi geçindi ve yalnızca Mattiacci’yle sorunlar yaşadı.”

“Bu hayatta hiçbir şeyi dışlayamazsınız. Fernando biraz, hiçbir takımla hiçbir sorunu olmayan Senna’ya benziyor — o, sadece kazanabilecek bir araca ihtiyaç duyuyor.”

“Formula 1’de kazanmak için yarışan yalnızca iki takım var — Ferrari ve Mercedes.”

“McLaren, motor değiştirmeleri halinde zirvede olabilecek yalnızca tek takım. Göreceğiz. Red Bull ve Force India Bakü’de gördüğümüz gibi iyi yarışlar çıkarabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz