Vinales: Neler Olduğunu Açıklayamıyorum

0

Yamaha’nın İspanyol sürücüsü Maverick Vinales, dünkü Assen yarışının ardından şampiyona liderliğini kaybetti.

Movistar Yamaha sürücüsü 26 turluk yarışın 12. turunda son şikanda M1’in ön tarafını kaybederek düştü ve yarış dışı kaldı.

Vinales yarışa 11. sırada başlamıştı ve düştüğü sırada 5. sıradaydı. İspanyol sürücü, düşmeseydi yarışı kazanabilecek tempoya sahip olduğuna inanıyor.

”Neler olduğunu açıklayamıyorum, nasıl düştüğümü bilmiyorum bile! Oradan 2000 kere geçmişimdir ve hiç kaza yapmadım.”

Vinales’in kazaya neden olduğunu değerlendirebildiği tek şey: ıslak koşullarda geçen sıralamalardaki kötü pozisyonun ardından fazla zorlamak.

”Bu kaza açıklayabileceğiniz bir şey değildi.”

”Sadece sıralamalar hakkında bir şeyler öğrenebildik. İşlerin zorlu ve karmaşık olacağını biliyordum. Elimden gelenin en iyisini yaptım ancak nihayetinde elimde hiçbir şey yok.”

”Harika hissediyor, lastikleri iyi bir seviyede tutup son 10 tur kala saldırı yapmak için hazırlanıyordum. İyi yoldaydım ve diğerlerine göre daha güçlü hissediyordum.”

”Limitimin üstünde zorluyordum ve Yamaha’yı en üst sıraya getirmek için uğraşıyordum. Eğer kaza yapmasaydım yarışı kazanabileceğimi düşünüyorum çünkü öndeki çocuklardan daha hızlı bir tempomuz vardı.”

”Her neyse, bazı yarışlarda en hızlı olanlar kazanamıyor. Sonuç olarak bu olaydan bunu öğrenmek zorundayız. Yarış ve sıralama turlarından bir şeyler öğreneceğiz. Sıralamada en azından 5. ya da 6. olmalıydık, yani sadece yarışta değil sıralamada da bazı hatalar vardı.”

Vinales, şampiyona liderliğini Ducati’den Andrea Dovizioso’ya kaptırdı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz