Villeneuve: Vettel’in Yaptığı Hoş Değildi Ama Güzeldi

0

Formula 1 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, Bakü’de Sebasitan Vettel’in Lewis Hamilton’a çarpmasını izlemenin güzel olduğunu söylüyor.

Gilles Villeneuve’ün oğlu olan ve 1997’de Formula 1 dünya şampionu olan Jacques Villeneuve, pist dışındaki sert açıklamalarıyla biliniyor. Ancak pist üstünde de, tam da bu hafta yaşanan gibi bir hadise, Villeneuve ile Schumacher arasında Jerez’de yaşanmıştı.

1997 yılında sezonun son yarışında Schumacher Villeneuve’e kasıtlı olarak çarpmış, şampiyonadan diskalifiye edilmişti. Ancak Villeneuve, Vettel’in yaptığının o kadar ciddi bir şey olmadığını düşünüyor.

“Çok farklıydı. Saatte 10 mille gidiyorlar, kim takar?”

“Tabii ki çirkindi, ama nihayetinde Lewis ona fren testi yaptı. Ben bir sürücüyüm, orada bulundum. Ne zaman bir sürücü bana onu yapsa, sonra ben de Seb ne yaptıysa onu yapardım.”

“Bir ceza aldı, sanırım yeni kurallara göre alabileceğinin en büyüğü.”

“Ona vurmaya çalıştığını düşünmüyorum. Bir eli direksiyondaydı ve parmağını doğrultarak ona bakıyordu. Tekerlekleriniz öyle dönmüşken birine vurmazsınız, kendi aracınızı bozarsınız. Ve tek elleyken, eğer birine vuracaksanız, direksiyonda iki eliniz olmalı!”

“Bir bakıma pilotların duygularının olduğunu gördüğüme mutluyum. İyi, eğlenceli. Şampiyonluk için savaşan, birbirine sinirlenen iki adam var ve nihayetinde hiç hasar olmadı. Sorun ne? TV (için) şahane, işin içinde olduklarını görmek güzel. Lewis’in Bottas’dan Vettel’i yavaşlatmasını istemesinden çok daha hoş. O utanç vericiydi.”

“Bottas Kimi’ye çarpmaktan ötürü bir ceza almadı. Ama aynı zamanda kurallar yarışmayı ve hataları kabul etmeli. Bir ceza olmadığından mutluyum ama sonrasında öbürleri de ceza almamalı.”

“Bottas’ın yaptığı sadece kötü sürüştü. Ama bu yarışma işte. Vettel’in yaptığı hoş değildi, sportmence değildi, ama görmek güzeldi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz