Verstappen: “Daniel’in Zaferine Uzaktan Şahit Olmak Üzücüydü”

0

Max Verstappen, Azerbaycan GP’si sonrasında yapılan zorunlu yarış sonu röportajına katılmadı. Son 6 yarışta 4. defa teknik arızalardan dolayı yarış dışı kalan genç pilotun anlaşılan o ki sabrı kalmamış. Özellikle de takım arkadaşı Daniel Ricciardo’nun yarışı kazanması da genç Hollandalı’nın yarasına tuz biber ekti.

Kendi web sayfasında sorulan soruları yanıtlayan Verstappen, Avustralyalı takım arkadaşının zaferi üzerine açık sözlülükle konuştu, “Çok kalp kırıcı bir sahneydi, özellikle de zafere nereden ulaştığına bakıldığı zaman. Sorunlar yaşanmasa nerede olacağımızı hayal edebiliyorum.” dedi.

Vertsappen röportaja katılmamasını medya ile kısaca paylaştı.

“O an kalkıp konuşmak istemedim. Yarış sonrasında yaklaşık yarım saat daha pistte kaldım ve mühendislerimiz ile aracın durumu ve dengesi konusunda konuştum. Sonrasında gittim.”

Hollandalı neden yarış dışı kaldığı sorularını ise “Halen araştırıyorlar. Ama sonuç ne olursa olsun yeni bir motora ihtiyacımız var. Bu motor ile olmuyor.” şeklinde yanıt verdi.

Verstappen motor sorunu yaşayana kadar Sergio Perez ile sıkı bir 3.’lük savaşı içerisindeydi. Bu konu hakkında konuşan Verstappen, “Yarış esnasında hiç farkında değildim. Yarış dışı kaldıktan sonra öğrendim.” yorumlarında bulundu ve ekledi,

“Gerçekten tarif edilemez bir hayal kırıklığı içerisindeyim, bu kadar iyi bir pozisyondayken tekrar yarış dışı kalmak çok üzücü. Özellikle de geriye dönüp gelişen olaylara baktığınız zaman.”

“Cumartesi günü de bazı sorunlar yaşamıştık. Onca Renault motor kullanan sürücüler içinde benim arabam arızalandı. Çok üzücü ve biraz da garip bir durum, ama sonuç olarak olan oldu.”

“Araçta hiçbir sorun yoktu ve Bakü’de çok şaşırdık. Aracımın performansı her geçen gün daha iyiye gidiyor olabilir ama artık puanlar kazanmak istiyorum. Mekanikerlerin de akılları karışık. Bu aracı iyi duruma getirebilmek için 24 saat çalışıyorlar. Onlar da bu sonuç yüzünden bir hayli üzgünler.”

Tüm hayal kırıklıklarına rağmen Vertsappen her şeyi Bakü’de bırakmış gibi gözüküyor ve gelecek yarış takımı Red Bull Racing’in evinde, Avusturya’dan çok ümitli.

“Yarışı kazanabilir miyiz? Elbette. Sezon başına kıyasla tempomuz çok iyi bir noktaya geldi ancak halen puanlar almakta güçlük çekiyoruz. Takım benden en iyisini yapmamı bekliyor, ben de Red Bull ve Renault’dan çalışmaya devam etmelerini istiyorum.”

Verstappen şakayla karışık sözlerine son verdi, “Motor orada da patlayamaz herhalde!”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz