Wolff Şampiyonluk Yarışında Artık Kılıçların Çekildiğini İlan Etti

0

Mercedes başkanı Toto Wolff, iki dünya şampiyonu Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel’in arasında artık kılıçların çekildiğini düşünüyor.

Azerbaycan GP’sinde güvenlik aracı arkasında şampiyonlar iki defa çarpıştı ve Sebastian Vettel’e 10 saniye dur/kalk cezası verildi.

Güvenlik aracının ikinci kez girdiği esnada, 15. viraj çıkışında yavaşlayan Hamilton’a Vettel arkadan çarptı. Bu olaya çok sinirlenen Vettel hızla Hamilton’nın aracının yanına geldi ve Britanyalı pilota kasıtlı olarak çarptı.

Yarış sonunda yapılan açıklamalarda Hamilton tabiri caizse Vettel’i yerden yere vurdu. Toto Wolff ise artık şampiyonanın başka boyuta taşınacağını düşünüyor.

Wolff, “Zaten kimse boş konuşmaları izlemek istemiyor. Artık kılıçlar çekildi.” dedi ve ekledi:

“Bu spor rekabet istiyor. Bizler bugün muhteşem bir şampiyonluk mücadelesinin içeriğini gördük. Onlar savaşçı ve şu an çok önemli bir savaş içerisindeler. Yarış kazanmak ve sonunda şampiyon olabilmek için mücadele ediyorlar.”

“Bazı anlar, şampiyonluk adına mücadele veren o en iyi kişiler kariyerleri açısından asla arkadaş olamazlar. Belki de bugün aralarındaki saygının limitlerini görmüşüzdür.”

Olay hakkında fikirleri sorulan Wolff, Vettel’in kendisinin de bu olaya iyi bakılmayacağını düşündüğünü söyledi ve bu olay hakkında kendisi ile özel olarak görüşmek istediğini belirtti.

Wolff, “Sebastian bu olayın iyi görünmediğinin farkına varacak.”

“Açıkcası Hamilton’a kasti olarak çarptığına inanamıyorum. Herhangi bir sonuca varmak yerine bu konuyu onunla özel olarak konuşmak isterim.”

“Eğer bir pilot bu davranışı sinir esnasında bilerek gösteriyorsa, verilen cezanın miktarı konusunda tekrar konuşulmalı. Özellikle de bu kişi 4 defa dünya şampiyonu olmuş ve örnek teşkil eden biri ise.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz