Podyum Stroll’ü Şaşkına Çevirdi

0

Williams’ın çaylak pilotu Lance Stroll, olaylı Azerbaycan Grand Prix’sini podyumda bitirdiği için şaşkın olduğunu ifade etti.

Stroll, yarışa sekizinci sırada başlamıştı. Şimdiye kadarki en iyi tek tur performansını gösteren pilot, yarışta rakiplerinin de talihsizlikler yaşamasıyla ön sıralara yükseldi.

Güvenlik aracından sonra yarış yeniden başladığında dördüncü sırada olan Stroll, Lewis Hamilton’ın kafa koruma sisteminin kalkması sonucu pite girmek zorunda kalması ve Sebastian Vettel’in dur kalk cezasıyla ikinciliği devraldı.

Damalı bayrağa kadar yerini korumayı başaran Stroll, bitiş çizgisine metreler kala Valtteri Bottas’a geçildi ve yarışı üçüncü sırada bitirdi. Stroll yarıştan sonra sevincini dile getirdi.

“Şu an küçük dilimi yuttum, ne diyeceğimi bilmiyorum. Az önce olanları tam olarak anlayamadım…çok hareketli bir yarıştı. Herkes çarpışıyordu, kıl payı karışıklığın dışında kaldım. Soğukkanlılığımı korudum ve sonuna kadar götürdüm.” 

“Hızımız iyiydi ama sonunda Valtteri’ye kaybettik. Muhtemelen tüm zamanların en yakın sonlarından biriydi, bitiş çizgisini yan yana geçtik. Ne yarıştı ama!” 

“Podyuma çıkacağım hafta sonunun geldiğine inanamıyorum. İnanılmaz! Birkaç zorlu yarış geçirdik, ancak son iki yarış inanılmazdı. Şu an bulutların üstündeyim.”

Williams, takımlar şampiyonasında Toro Rosso’nun önünde beşinci sırada yer alırken, Stroll ise bu podyumundan sonra 12. sıraya yerleşti. Stroll ayrıca, yarıştaki başarısıyla ‘Günün Sürücüsü’ seçildi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz