Lauda: Hamilton ve Vettel Mücadelesi Fiziksel Savaşa Dönecek

3

Niki Lauda, Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel arasındaki rekabetin pist dışında fiziksel bir hal alabileceğini düşünüyor.

İkilinin rekabeti, pazar günü Hamilton’ın fren testi yaptığını düşünen Vettel’in sinirlerine hakim olamamasıyla gerilmişti.

Ferrari sürücü Hamilton’a çarptığı ilk andan sonra aracını sinirlerini kaybetmiş, Mercedes pilotunun yanına gelmiş ve ona kasıtlı olarak çarpmıştı.

Vettel bu ceza sonrası tehlikeli sürüş nedeniyle 10 saniye dur/kalk cezası almış ve sürücü lisansına 3 ceza puanı eklenmişti. Mercedes’in icracı olmayan başkanı Niki Lauda, Vettel’in pist üzerinde duygularını aşırıya kaçarak göstermesi sonrasında gelecekte fiziksel bir savaş olabileceğini ifade etti.

Mirror’a konuşan Lauda, “Eminim. Vettek, kendi kendine çıldırdı” dedi ve ekledi:

“Lewis ona bir gün çarpacak. Araçla değil ama yumrukla. Lewis olsaydım, Sebastian’la konuşur ve ona neyin yanlış olduğunu sorardım.”

“Sebastian yanlış hiçbir şey yapmadığını söylüyor. Bu, onun normal reaksiyonu. Onun aklı hala başka bir yerde. Umarım 3 günün ardından fark eder.”

“Birine kıçından çarptığınızda, bu sizin hatasıdır. Şüphe yok. Ancak onun yanında sürmek ve kasıtlı olarak çarpmak, daha önce asla bunun gibi bir şey görmedim.”

“Bunu yapmayı anlayamıyorum. Vettel, normalde terbiyeli bir adam. Bunu anlamıyorum. O çılgın.”

 

 

3 YORUMLAR

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz