Hamilton Vettel’in Konuşma İsteğini Reddediyor

0

Lewis Hamilton, Azerbaycan GP’sinde Vettel’le çarpıştıktan sonra Alman pilotla konuşmayı istemediğini belirtti.

Vettel, Bakü’de yaşadıkları kötü olayın ardından şampiyonadaki ana rakibi Hamilton’a sakin bir şekilde konuşma çağrısında bulunmuştu. Fakat Hamilton, Vettel’in konuşma isteğini reddetti.

“Öncelikle, onda numaram yok. Konuşmamı sadece pist üzerinde yapacağım, benim için en önemli şey bu.”

“Yarışın ardından onun söylediklerini işittim. Yarış anında parmak hareketi yapmadım veya herhangi bir şey söylemedim. Neyse ne.”

“Bu oldu, bunun doğru olduğunu sanmıyorum fakat benim için en büyük şey yarışı kafalık sorunuyla kaybetmiş olmamdı.”

“Tek düşündüğüm: kafamı bir arada tutmaktı. Gidilecek 12 yarışta bunu öldürmek istiyorum. Sıradaki 12 yarışı kazanmak istiyorum.”

Hamilton, yarış sonrasında mühendisinden bilgi alıp sakinleşse de Vettel’in hareketi nedeniyle derin bir üzüntü içerisinde olduğunu belirtti.

“Hepsini düşünmek için biraz zamana ihtiyacım var ama bence olanlar son derece saygısızdı. Ona karşı sürme konusunda herhangi bir kötü niyetim olsaydı, fren testi yapmak veya her ne olursa olsun, yine de saygı duyduğunuz ve bunu her zaman pist üzerinde ona gösterdiğiniz birinden bu tip bir reaksiyon görmeyi hak etmediğimi düşünüyorum.”

“Bu, go-kartta görebileceğiniz ve kartingde yapmamayı öğrendiğiniz tarzda bir şey.”

“Umarım bu çocuklar F2 ve GP3’de bunu görüp bunun doğru yol olduğunu düşünmezler. Bu nasıl sürmemeniz gerektiğini gösteriyor. Ve sahip olduğunuz herhangi bir durum veya sorunun cevabı bu değil.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz