Ferrari Mercedes’le Ağız Dalaşına Girmek İstemiyor

0

Ferrari, Azerbaycan GP’si tartışmalarının ardından şampiyonadaki ana rakipleri Mercedes’le bir söz savaşına dahil olmak istemiyor.

Bakü’deki yarışta hem Bottas’la Raikkonen hem de Hamilton’la Vettel çarpışmışlardı. Mercedes sürücüleri ve yönetiminden olanlarla alakalı bazı ağır yorumlara rağmen Ferrari Bakü’deki olaylarla ilgilenmekten daha önemli şeylere sahip olduklarını belirtti.

İtalyan Sky kanalına konuşan Ferrari takım patronu Maurizio Arrivabene, “Yarışın bir analizini yapacağız ama şikayet etmeyeceğiz çünkü bu bizim tarzımız değil” dedi ve devam etti:

“Ancak Bottas ve Raikkonen arasında meydana gelenden ve daha sonra Vettel’in bölümünden F1’de miyiz yoksa Kolezyum’da mı?”

“Eğer Kolezyum’daysak o halde yalnızca ünlü bir teknik direktif verebilir ve tamamen bunu takip edebiliriz.”

“Tüm bunlarla birlikte, sıkı dövüştük ve Avusturya’da daha önce olduğundan daha kararlı olmaya çalışacağız – çünkü biz daha az konuşup daha çok çalışırız.”

Vettel’in Hamilton’ın da cezalandırılması yönündeki görüşlerine katılıp katılmadığı sorulduğunda Arrivabene, “Eleştirme de bizim için kaba ya da bir bahane olarak görünebilir” dedi ve ekledi:

“Bununla birlikte, durumu tam olarak olduğu gibi yargılamak zorundasınız ve şüphe olduğunda, şüphenin Ferrari’ye fayda sağlaması gerekiyor.”

“Önemli olan ileriye bakmak ve işlerin doğru olduğundan emin olmak.”

“Çocuklar, Raikkonen’in aracına atıldığında güzel bir gösteri vardı – onu hazırlamak için hiç de zaman yoktu ve kırmızı bayrak bölümünden avantaj sağlayarak onu piste geri gönderdiler.”

“Bildiğim Ferrari bu; bu, pes etmeyecek ve spor açısından asla pes etmemeye devam edecek bir takım.”

Mercedes’in icracı olmayan başkanı Niki Lauda, Vettel’in nihayetinde hatalı olduğunu fark edeceğini öne sürmüştü ama Arrivabene bu yoruma karşılık vermemeyi yeğledi.

“Lauda her ne istiyorsa söyleyebilir. Bazen kendi kendine, bazen bizimle bile konuşuyor. Ancak daha önce dediğim gibi, biz sessisiz.”

“Çalışıyoruz ve Lauda’nın konuşmasına izin veriyoruz. O kendi görüşüne sahip, biz bizimkine ve Avusturya’da görüşeceğiz.”

“O konuşmaya devam edecek, biz bunu dinlemeye. Mükemmel. Gidilecek hala 12 yarış var.”

Sebastian Vettel Azerbaycan GP’sinin ardından sürücüler klasmanındaki puan farkını 14’e çıkarsa da Mercedes markalar klasmanındaki farkı 24 puana çıkardı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz