Vettel: Hamilton da Cezalandırılmalıydı

0

Sebastian Vettel, Azerbaycan GP’sinde güvenlik aracı arkasındaki olay için şampiyonadaki ana rakibi Hamilton’ın da cezalandırılması gerektiğini düşünüyor.

Azerbaycan GP’si Hamilton ve Vettel’in ikinci güvenlik aracı ardındaki çarpışmasıyla büyük bir olaya sahne oldu. Hamilton güvenlik aracı arkasında yavaşlarken Vettel bunu çok geç fark etti ve Hamilton’a çarpmaktan kurtulamadı.

Bu olay sonrası İngiliz pilotun fren testi yaptığını düşünen Vettel sinirlerine hakim olamadı ve aracını Hamilton’ın üzerine sürerek ona kasıtlı olarak çarptı. Alman pilot yarış tekrar başladıktan sonra bu hareketi yüzünden 10 saniye dur/kalk cezasına çarptırıldı.

Yarıştan sonra Channel 4’e konuşan Vettel, “Bu, oldukça açıktı. Ona bilerek vurmadım. Kanadıma hasar verdim, bence o da biraz hasar aldı. Yarışı etkileyecek hiçbir şey yoktu” dedi ve devam etti:

“Bu, yalnızca bunu yapmak için (doğru) yol değildi. O bunu birkaç tur yaptı. Daha sonra onun yarışı yeniden başlatması gerçekten iyiydi. Beni şaşırttı ve beni atlattı, bu yüzden bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum.”

“Sorun arkamdaydı, hazır olmaktı ve ardımdaki diğer tüm araçlarlaydı, daha sonra zincirleme bir reaksiyon vardı. Birkaç yıl önce Çin’de yeniden kalkışta benzer bir şey yaptı. Yalnızca bunu yapmanın yolu bu değildi.”

“Bence bu çok açıktı. Sonunda, adamlar gibi yarışıyorduk. Onunla telsiz bağlantım yok. Bence ben bir ceza aldıysam o halde her ikimiz de bir ceza almalıydık.”

Vettel, Hamilton’a kasıtlı olarak çarpmasıyla alakalı kendisine yöneltilen sorulara doğrudan cevap vermekten kaçındı ve olayın, şu ana kadar ikili arasındaki olumlu şampiyonluk savaşını daha şiddetli hale getireceği iddialarını reddetti.

“(İlişkimiz) hala saygılı. Onunla bir sorunum yok. Bence bu, yalnızca bugün yaşanan yanlış bir olaydı ve bence, ben cezalandırıldıysam o halde o da cezalandırılmalıydı.”

“Premiere League’de muhtemelen her pazar düdük çalan hakemler var ve bazı oyuncular (kararları) kabul ediyor ve bazıları etmiyor. Spor budur.”

“Orada durduğunuzda ve yapacak hiçbir şeyiniz olmadığında, 10 saniyenin korkunç bir zaman olduğundan emin olabilirsiniz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz