Ricciardo Çocuklar Gibi Şen

0

Daniel Ricciardo, lider tamamladığı Azerbaycan GP’sinin zafer turunda tıpkı bir okul çocuğu gibi mutluluktan kikirdediğini söyledi.

Ricciardo dün şanssız bir sıralama turu geçmirmiş ve yolda kalmıştı. Bu yüzden yarışa onuncu sırada başlayan Ricciardo, bir de yarışın başında frenlerin hava kanallarını temizlemek için erkenden pite geldiğinde kimse Ricciardo’dan zafer beklemiyordu.

Ancak kırmızı bayrakları ve güvenlik araçlarını doğru kullanan Ricciardo, üçüncülüğe kadar yükselmeyi bildi. Sonra iki pilotun birden sorun yaşamasıyla Ricciardo liderliğe yerleşti ve yarışı kazandı. Ricciardo’nun yarış hakkındaki ifadeleri şöyle:

“Çılgın bir yarıştı. Yarış yeniden başladıktan sonra podyumun bir ihtimal olduğunu biliyorduk ama sonra Lewis ve Seb’le ilgili problemleri duyduk. Çok çılgın bir yarıştı.”

“Başlarda planlanmamış bir pit stop yaptım, birkaç tur sonra frenlerde biraz birikinti vardı yani durmak ve temizlemek zorunda kaldık. 17.liğe düştük. Sonrasında kazanabileceğimi düşündüm mü? Kesinlikle hayır. Tüm paramı bunun olasılık dışı olduğuna yatırabilirdim. Bu geçen yıl tüm güvenlik araçlarıyla ve kaosla beklediğimiz yarıştı ve bu sene elde ettik.”

“Yarıştan sonra dürüst olmak gerekirse nutkum tutulmuştu. Zafer turunda küçük bir okul çocuğu gibi kikirdiyordum. Tabii ki dün, (yaptığım) hata ile birlikte hayal kırıklığına uğramıştım fakat o son parçayı denemek ve savaşmak için bu tip şeyleri yapmak zorundasınız.”

“Bugünün farklı bir sonucunun olabileceğini biliyordum. Dün beladan uzakta kalmamız gerektiğini söyledim ve kesinlikle bugün acısını çıkardı. Red Bull’a büyük teşekkürler. Bir aracı eve getirmek ve en üst basamakta olmak güzel.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz