Perez, Kazadan Dolayı Ocon’u Suçluyor

0

Sergio Perez ve Esteban Ocon, bugün Bakü’de talihsiz bir temasta bulundu ve böylece Force India muhtemel bir çifte podyumu kaçırdı. Perez bu durum için Ocon’a ağır bir şekilde yüklenirken Ocon bunun normal bir temas olduğunu düşünüyor.

İki hafta önce Kanada GP’sinde telsiz mesajları aracılığıyla gerginlik yaşayan takım arkadaşları Sergio Perez ve Esteban Ocon, bu hafta Bakü’de temas yaşayarak muhtemel çifte podyumu kaçırdılar. Böylece iki pilot arasındaki gerginliğin dozu biraz daha artmış oldu. Perez’e göre yaşanan bu hadise, büyük bir fırsatın tepilmesi anlamına geliyor.

“İkimiz takım için büyük bir fırsatı mahvettik. Aslında ben kazadan kaçınmak için hiçbir şey yapamazmışım gibi hissediyorum. Ben duvarın yanındaydım ve gidebileceğim bir yer yoktu.”

“Büyük bir utanç. Her şey tersine döndü. Çok aşırı agresifti. Tüm kariyerimde zorlu takım arkadaşlarım oldu fakat hep bana yeterli boşluk verildi. Bugün olan takım için tamamen kabul edilemez.”

Ancak Ocon, Perez’in aksine suçlu olduğunu düşünmüyor:

“Performansımdan mutluyum ve sahip olduğumuz potansiyelden dolayı hayal kırıklığına uğradım. Tabii ki yarışta Checo’yla aramızda böyle bir hadise yaşamak asla hoş değil. Ben çok sıra kaybettim ama yine de takım için biraz puan almayı kıvırabildim.”

“Bana ilk virajdan sonra temas etti ve sonra ben ikinci viraj için içerideydim ve yeniden temas ettik. Ne yazık ki yarışma bu, bazen bunlar olabiliyor.”

“Tabii ki bunu tartışacağız ve gelecekte yaşanmamalı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz