Massa Takım Arkadaşı Stroll’ün Sıralama Turu Başarısını Övüyor

0

Bugüne kadar çıktıkları bütün seansları takım arkadaşının önünde tamamlayan Felipe Massa, ilk kez bir seansta takım arkadaşı Lance Stroll tarafından mağlup edildi.

Felipe Massa da birçok pilot gibi sıralama turlarında ‘Süper Yumuşak’ lastikleri çalıştırma konusunda zorlandı. Daniel Ricciardo’nun neden olduğu kırmızı bayraklar Brezilyalı pilotun son bölümdeki ilk turlarının heba olmasına neden oldu ve Massa tüm bu sorunların akabinde takım arkadaşına geçilmekten kurtulamadı.

Massa, sıralama turlarının kendisi için çok iyi geçmediğini kabul etti.

“Bu, benim için harika bir sıralama değildi. Lastikleri çalıştırmak için boğuştuk. Yalnızca ön lastikleri kilitlemeye devam ettim ve virajlara girmek için mücadele ettim.”

“Bana göre araç, kullanılmış lastiklerde yeni setlere kıyasla daha iyiydi. Kırmızı bayrak da bize yardımcı olmadı, bu yüzden sıralama turlarım harika değildi.”

Garajın diğer tarafında ise mutluluk söz konusuydu. 18 yaşındaki Lance Stroll bu sezon ilk kez Q3’e kalmayı ve ilk kez takım arkadaşını mağlup etmeyi başardı. Massa takım arkadaşının Bakü’deki çabasına övgülerde bulunmayı ihmal etmedi.

“İyi bir iş çıkardığı için Lance adına çok mutluyum. İyi bir tur zamanı yapmayı başardı. O, bugün iyi bir savaştaydı ve lastikleri benden daha iyi çalıştırmayı başardı.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz