Hamilton: Vettel Kendi Kendini Rezil Etti

0

Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton, şampiyonadaki ana rakibi Vettel’in yarış tekrar başlamadan önce sergilediği hareketlerle kendisini rezil ettiğini düşünüyor.

Hamilton, güvenlik aracı periyotlarının başlamasından önce yarışı rahat bir şekilde lider götürdü fakat güvenlik aracı çıkışı konvoyu yavaşlatmak ve kendisine avantaj kazandırmak isterken Vettel ona çarpmıştı.

Bu olay sonrasında Hamilton’ın fren testini yaptığını düşünen Vettel, yarış liderine kasıtlı olarak çarptı ve yarış tekrar başladıktan sonra 10 saniye dur/kalk cezasına çarptırıldı. Hamilton ise kafa koruma sisteminde yaşanan bir sorun nedeniyle pite girip Vettel’in arkasına düşmek zorunda kaldı.

Hamilton yarıştan sonra aralarında geçenlere değindi.

“Hızı kontrol ettim ve tüm diğer yeni başlangıçlarda olduğu gibi aynı noktada yavaşladım. Açıkçası o uyuyordu ve benim arkamda sürüyordu, bu benim için bir mesele değildi.”

“Yanında sürmek, bir pilota kasıtlı çarpmak ve ağır ceza almadan kurtulmak, çok hoş… O yine de 4. oldu.”

“Bence bu bir rezaletti, dürüst olmak gerekirse o bugün kendi kendini rezil etti.”

Hamilton, Vettel’in adamlık hakkındaki yorumlarına karşılık vermeyi ihmal etmedi:

“Eğer bir adam olduğunu kanıtlamak istiyorsa bunu araçtan çıkıp yüz yüze yapması gerekiyor.”

“Bence tehlikeli sürüş, başka bir sürücüyü herhangi bir şekilde riskli bir duruma sokabilir… neyse ki yavaş bir şekilde gidiyorduk, eğer hızlı gidiyor olsaydık, bu çok daha kötü olabilirdi.”

“Bugün F1 izleyen ve dört kez dünya şampiyonundan bu tarz bir hareket gören tüm çocukları düşünün. Bence bu her şeyi anlatıyor.”

Bugünkü olayın ikili arasındaki ilişkiyi bozup bozmayacağı sorulduğunda Hamilton, “Benim için değil, devam edeceğim” dedi ve ekledi:

“Bu hafta sonu önde olan taraftık, gelecekte ileri doğru hareket edebiliriz ve zor zamanların gerçek maskeleri indirdiğini düşünüyorum, bu yüzden benim için iyi bir gündü.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz