Alonso: Yarışı Kazanmış Olmalıydık

0

Honda motorundan yakınan Fernando Alonso, Azerbaycan GP’sini kazanmış olmaları gerektiğini söylüyor.

İspanyol pilot Honda’nın Bakü’ye yeni güç ünitesini getirmesiyle birlikte kırk sıralık grid cezası aldı ve yarışa en arka çizgiden başladı. Ancak bu, Alonso’nun beladan uzakta kalmasını sağladı. Tecrübesini de masaya koyan şampiyon pilot, yarışın yarısına gelindiğinde beşinci sıradaydı.

Ancak Honda motorunun zayıflığı, Alonso’nun sırasını korumasını güçleştirdi ve İspanyol pilot yarışı ancak dokuzuncu bitirebildi. Yine de bu puanlar hem Alonso hem McLaren için sezonun ilk puanları oldu. Alonso ise puanlara sevinmekten ziyade kaçan zafere üzülüyor:

“Normal şartlarda kazanmış olmamız gereken bir yarıştı. Çünkü ilk güvenlik aracı geldiğinde Ricciardo’yla beraberdim. Hamilton kafalığını kaybetti, Vettel ceza aldı, iki Force India da yarış dışıydı, Kimi bıraktı…”

“Yani otomatik olarak ilk iki veya üçteydiniz. Bu yüzden zafer için savaşmış olmalıydık ama ne yazık ki o pozisyonda değiliz.”

“Bizim cephemizde, her şey bizim yararımıza çalıştı. Eleminasyondan bedavaya sıralar kazandığınız o günlerden biriydi ama sonra kendi eksiklerimizden dolayı bunu tutamamış olmamız bir utanç.”

“Bakü’de iki puan kazanmak buraya gelmeden önce imkansızdı. Bu yüzden hoş karşılıyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz