Vettel: Yarışta Mercedes’le Boy Ölçüşebiliriz

0

Sebastian Vettel, yarın Ferrari’nin yarış temposuyla birlikte işleri tersine çevirebileceğini düşünüyor.

Vettel bugün, kırmızı bayraklarla bölünen ve lastik ısıtma problemlerinin yaşadığı sıralama seansında ancak dördüncü olabildi ve takım arkadaşı Kimi Raikkonen’in de gerisinde kaldı. NBC Sports’a konuşan Vettel’in tam sözleri şöyle:

“Sonuçlar iyi ama tabii ki tamamen mutlu değiliz. Bu sabah (seansı ayarlar konusunda) yardımcı olmadı ama bu bir bahane değil. Yeterli turlar atıyoruz.”

“Nihayetinde yalnızdım ve son sektörde (yararlanabileceğim bir) hava boşluğu yoktu. Ama ben bahanelerin büyük bir taraftarı değilim. Biraz daha iyisini yapabilirdim, ama muhtemelen 3. sıra maksimumdu.”

“Bence herkes Mercedes’in ne kadar geliştiğine şaşırdı. Yine de, bunu aşırı okumamaya dikkat etmeliyiz. Eğer aracınızda tamamen rahatsanız bunun gibi bir pistte kolaylıkla epey bir miktar zaman kazanabilirsiniz.”

“Araçta biraz daha fazlasını bulduğumuzdan biraz daha rahatız bu yüzden çok fazla kaygılanmıyorum. Tabii ki sıralamadaki yerimiz ideal değil, yarın uzun bir yarış olacak ve tempo iyi olmalı.”

“Dördüncü sırada başlıyoruz, eğer bir sıra gelişebilirsek bu podyum. Göreceğiz. Bence Mercedesler de yarın hızlı olacaklar ama boy ölçüşebileceğimizden hiç şüphem yok.”

“Cuma günü, uzun sürüşlerimiz çok iyiydi. Ama bu biraz geriden başlarsanız pek yardımcı olmuyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz