Stroll Etkileyici Bir Performans İle Bakü’de Parladı

0

Lance Stroll bugün koşulan Azerbaycan GP’si sıralama turlarında kusursuz bir performans göstererek bu sezon, ilk kez bir yarışa takım arkadaşı Felipe Massa’nın önünde başlayacak.

18 yaşındaki çaylak pilot iki hafta önce kendi evinde gösterdiği performansın halen etkisinde gözüküyor ve Bakü’ye geldiğinden beri bu şehrin caddelerini ustalıkla geçti.

Stroll, “Şu ana kadar harika bir hafta sonu geçiriyoruz.” dedi ve ekledi,

“FP1’de araca bindiğim andan itibaren kendime çok güvendim, araç, denge, her şey mükemmeldi. Bugün kesinlikle harika bir gündü.”

“Q3’te Q2’de elde ettiğim turu yapamadım çünkü pist sıcaklığı sürekli inmeye devam etti. Son turumda lastikleri halen iyi şekilde ısıtamamıştım ve iyi bir tur çıkacağına inanmıyordum, ancak benim için de biraz salaş bir turdu.”

Genç Williams pilotu olgunlaşmaya devam ediyor, her yarış yeni şeyler öğreniyor ancak Stroll, gösterdiği bu performansta takımının da hakkını yemiyor ve yaptıkları ayarlamaların çok etkili olduğunu dile getiriyor.

“Bu başarıyı sağlamamızda birçok etken var ama en önemlisi buraya gelmeden Çin ve Bahreyn’de kullandığımız ayarlarımıza döndük, bu ayarlar ile daha rekabetçi olabiliyoruz. Bu hafta sonu için çok daha rahat ve güvende hissediyorum.”

Genç Kanadalı, Formula 1 adına halen öğrenmesi gereken birçok şeyin olduğunu düşünüyor ve bu sporun deneme yanılma tekniğinden çok faydalandığını söylüyor.

“Williams’da hep birlikte oturup sorunlar hakkında konuşuyoruz ve doğru olduğunu düşündüğümüz kararı gerçekleştiriyoruz. Eğer Formula 1’de genç bir pilotsanız ve bu sisteme de yeniyseniz, diğer tüm şampiyonalarda da olduğu gibi sizin için en doğru olanı bulmanız gerekiyor.”

“Bazen gelmek istediğiniz noktaya çıkmanız birkaç hafta sonu sürebiliyor ancak eninde sonunda ritminizi buluyorsunuz ve nerelerde hata yaptığınızı anlıyorsunuz.”

“Daha sadece 8. yarıştayız ve bu uzun bir proje. Bugün elde ettiğimiz sonuç ile oldukça mutluyum.”

“Elbette asıl yarış yarın ve oradan puanlar çıkarmamız gerekecek ama neticede çok mutluyum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz