Renault, Kubica’nın İtalya GP’sinde FP1’de Mücadele Edeceğini Reddetti

0

Renault yönetici direktörü Cyril Abiteboul, Robert Kubica’nın Eylül ayında yapılacak olan Italya GP’sinin ilk antrenman turlarında piste çıkacağı yönündeki söylentileri reddetti.

Kubica 2010 yılında Renault takımında F1’de mücadele etmişti ancak geçirdiği ralli kazası sonucu ciddi kol sakatlıkları yaşamıştı ve motor sporlarına ara vermişti.

Kubica 2011 yılından sonra ilk kez 3 hafta önce Renault ile yaptığı özel bir test organizasyonunda bir F1 aracına bindi.

Polonyalı pilot Valencia’da bulunan Ricardo Tormo Pisti’nde 2012 model Lotus E20 ile 115 tur tamamladı. Bu testler sonucunda kendisini iyi hissettiğini ve ‘düzgün bir geri dönüş’ planladığını söylemişti.

Kubica gelecek hafta Goodwood Hız Festivali organizasyonuna katılacak ve yeniden E20’nin pilotu olacak. Bu spekülasyonlar Monza pistinde de pilotluk yapacağı fikirlerini ortaya çıkardı.

Ancak Azerbaycan GP’sinde konuşan Abiteboul, bu söylentileri reddetti.

Kubica’nın Monza GP’sinde piste çıkıp çıkmayacağı sorularını yanıtlayan Abiteboul, “Hayır, kesinlikle böyle bir şey yok.” dedi ve devam etti,

“Bu tarz söylentilerin nerden çıktığını bilmiyorum ama kesinlikle böyle bir şey yok.”

“Robert, Enstone takımının bir ailesel üyesi olmuştur, Enstone takımına son derece yakın ve sadık kalmıştır. Bu şekilde çok az insan var.”

“Robert çevresindeki insanlar için çok büyük bir ilham kaynağı oldu ve o insanlar ona karşı çok sadıklar ve Kubica’nın kendi hayatlarına olan katkıları ona karşı borçlu olduklarını düşünmelerine neden oluyor.”

“Pistte müsait bir aracımız vardı ve Robert’e bir teklifte bulunduk.”

“Robert kendini hazırlama adına bir program izliyor ve onun için yapabileceklerimizin farkında. Şu ana kadar birçok araç kullandı Formula E, GP3, GP2, LMP2… ve daha birçok.”

“Şu an için Goodwood organizasyonunda süreceği E20 haricinde herhangi bir planımız bulunmuyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz