Pirelli Azerbaycan’a Ultra Yumuşak Lastik Getirmeleri Gerektiğinin Farkındaymış

0

Pirelli, Azerbaycan GP’si lastiklerine karar vermek için belirlenen son tarihin, Bakü’deki yarış için ideal olmayan lastikleri getirmelerine neden olduğunu belirtti.

İtalyan üretici yarışa ‘Süper Yumuşak’, ‘Yumuşak’ ve ‘Orta’ hamurları getirdi ve Cuma günü doğru kavramayı yakalamayan sürücülerden bu karara çok sayıda eleştiri geldi.

Pirelli’nin motor sporları başkanı Mario Isola, Pirelli’nin Azerbaycan’a ‘Ultra Yumuşak’ lastikleri getirmesi gerektiğini önceden bildiğini itiraf etti, ancak kararın neredeyse 4 ay önce yani 2017 araçları hakkında kesin bilgiye sahip olmadıklarında verildiğini belirtti.

İsola, “Bazı yorumlar var, ‘Pirelli’nin kafası karışık'” dedi ve ekledi:

“Kafamız karışık değil. Yalnızca ürünlerimiz hakkında daha iyi bilgiye sahibiz bu yüzden biraz daha agresif veya zorlu bir şey yapabiliriz.”

“Getirilecek hamurlara karar vermemiz gereken belirli sayıda haftamız var. Bakü hamurlarına karar verdiğimizde çok bilgiye sahip değildik. Bu yüzden tek mümkün seçenek makul olan ‘Orta’, ‘Yumuşak’ ve ‘Süper Yumuşak’ hamurlardı.”

“Eğer Bakü için şimdi bir karar verecek olsaydım, ‘Orta’ lastik kullanmayacağım net. Bunun (gibi) seçimlerle bazı yarışlar seyredeceğiz – mantıksız olduğunu söylemek istemiyorum – fakat bunun ardından bir hikaye var.”

“Bazı yarışlarda hala korumacı ve bazı yarışlarda biraz daha agresif olduğumuzu unutmayın, bunun nedeni bazı yarışlarda oldukça önceden karar almak zorunda kalıyoruz, bazı yarışlarda ise daha fazla bilgiyle.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz