Lewis Hamilton: Son Tur Ya Hep Ya Hiçti

0

Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton, Azerbaycan GP’si sıralama turlarının son hakkında takım arkadaşı Bottas’ı geçmesini sağlayan pole pozisyonu turunu ya hep ya hiç olarak tanımladı.

Hamilton sıralama turlarının son bölümündeki ilk haklar sonucunda 16. virajı genişten dönüp bir hata yapmış ve takım arkadaşı Bottas’ın arkasında kalmıştı.

Son haklarda önce Bottas derecesini geliştirdi ancak Hamilton’ın turu bambaşkaydı ve İngiliz pilot 1.40.593’lük tur zamanıyla pole pozisyonunu takım arkadaşının yaklaşık 0.5 saniye önünde kazandı.

Bu, Hamilton’ın bu sezonki 5. ve kariyerindeki 66. pole pozisyonuydu ve bu başarı tüm zamanlar listesinde İngiliz pilotun Ayrton Senna’yı geçip Schumacher’in peşine düşmesini sağladı.

Hamilton sıralama turlarının ardından konuştu.

“Bu yıl attığım en heyecan verici turlardan biriydi. İlk turda kolayca zamana sahip oldum ancak son virajda bir hata yaptım. Bu lastikleri doğru sıcaklığa getirmek için birçok baskı vardı bu yüzden bu, ya hep ya hiçti.”

“Tur gittikçe daha da iyi oldu; Valtteri’yi önde gördüm ve onun iyi bir tur yaptığını biliyordum.”

“Son virajdan çıktım ve (bu) ‘lütfen yeterli ol’ gibi bir şeydi; mest oldum, çok mutluyum.”

Bottas Hayal Kırıklığı Yaşıyor

Diğer Mercedes pilotu Bottas ise son turda ikinci sıraya düşmekten duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

“Bu heves kırıcı, açıkçası pole pozisyonu için gidiyordum ve sondaki tur tamamen mükemmel değildi.”

“Sol ön (taraftaki) sıcaklıklarla çok boğuşuyordum, fakat Lewis bu noktada iyi bir tur yaptı, hayal kırıklığı yaratıyor ama ikinci sıra o kadar da kötü değil.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz