Lauda: Yalnızca Hamilton’ın Üretebileceği Bir Turdu

0

Mercedes’in icracı olmayan başkanı Niki Lauda, Lewis Hamilton’ın Azerbaycan GP’si sıralama turlarındaki pole pozisyonunu selamladı ve bunun, Britanyalı’nın eşsiz yetenekleri simgeleyen bir performans olduğunu belirtti.

Hamilton Bakü’deki ilk gün çalışmalarında lastikleri doğru sıcaklık değerlerine çıkarmada sorunlar yaşamış ve günü ancak 10. sırada noktalayabilmişti.

Bununla birlikte Hamilton, sıralama turlarında aslan kesildi ve baştan sona üstün olduğu sıralama turlarında bu sezonki 5. pole pozisyonunu elde etti.

Sıralama turlarının son bölümündeki ilk haklarda 16. virajda hata yapması sonucu geçici pole pozisyonunu takım arkadaşına kaptıran Hamilton’ın son anda attığı harika tur Niki Lauda’yı da çok etkiledi.

Lauda, “Cuma günü bazı sorunlar yaşadık, fakat ekip aracı doğru yönde ayarlamak için harika bir iş çıkardı. Ve bugünkü turuyla Lewis… Hiç bunun gibi bir şey görmedim” dedi ve ekledi:

“Hiç de basit bir iş değildi, fakat çok düşünme, didinme, fabrikaya dönme ve sonunda mühendisler ve mekanikerlerin araca yaptıkları geliştirme harikaydı. Ve daha sonra Lewis’in bugün yaptığı şey, başka kimsenin yapamayacağını düşündüğüm (bir şey).”

“O muhteşem, özellikle onun buradaki turu hakkında düşününce. Çünkü bu, diğerlerine kıyasla onun yarattığı farklılıktı… Bu yalnızca Lewis’e özgüydü.”

Lewis Hamilton’ın Pole Turu

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz