Kimi Raikkonen: 3’üncülük Bir Felaket Değil

0

Raikkonen, pole pozisyonu sahibi Lewis Hamilton’la olan büyük zaman farkına rağmen Azerbaycan GP’sine 3. sıradan başlamanın bir felaket olmadığını belirtiyor.

Raikkonen, Bakü’de sıralama turları boyunca takım arkadaşından önde göründü ve sıralama turlarını Hamilton’ın 1.100 saniye ardında 3. sırada tamamlayarak Mercedesler’den sonra en hızlı isim olmayı başardı.

Raikkonen, Pirelli’nin ‘Süper Yumuşak’ lastiklerini ısıtmanın tek turdaki en büyük zorluk olduğunu belirtiyor ve Ferrari’nin yarış koşullarında daha yakın olabileceğini düşünüyor.

“Tüm hafta sonu lastikleri iyi çalıştırmakla ilgiliydi ve bugün dünden biraz daha fazla boğuştuk.”

“Tek turda onları %100 çalışır halde edinebilirseniz, kolayca çok daha hızlı gidebilirsiniz ancak bugün durum böyle değildi.”

“Lastikleri açabildiğimizde, araç hoş hissettirdi, fakat bu his turdan tura ve setten sete değişmeye devam ediyordu.”

“İlk viraja girerken rahat hissedemedim ve çok zorlayamadım. Bu, kaymak ya da küçük bir hata yapmak için kolaydı. Her zaman çalışmanın eşiğindeydi ve çalışmıyordu, ancak son turda biraz daha iyi hissettirdi.”

“3. sıra açıkçası bir felaket değil. Bunu güle oynaya alırım. Bence bugün yapabileceğimizin en iyisini yaptık.”

“Yarışta daha fazla turla, lastikler daha iyi çalışmaya başlamalı. Rakiplerimize çok daha yakın olacağımız konusunda olumluyum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz