Kanada GP’si Sonrası Ocon Ve Perez Arasında Her Şey Yolunda

0

Kanada GP’sinde yaşanan takım emirleri kargaşası sonucunda Esteban Ocon, takımı Force İndia ve takım arkadaşı Sergio Perez ile buzları eritti.

Ocon daha yeni lastikler ile pistte bulunduğu için 3.’lük savaşı adına takım arkadaşı Perez’den ayrı bir strateji izledi.

Ocon takımından Perez’i geçip Daniel Ricciardo’yu zorlamak için izin istemişti ancak Perez yerinde kalmakta kararlıydı ve yarış sonuna doğru iki Force İndia da Sebastian Vettel tarafından geçilmişti.

Force İndia takımı Kanada yarışı sonucunda yaptığı açıklamalarda, pilotlarının pist üzerinde serbestçe mücadele edebileceklerini söyledi ve Fransız genç yıldız da Azerbaycan hafta sonu için önünün açık olduğunu söyleyerek takımının demeçlerini destekledi.

Ocon, “Yarış sonucunda bu konu üzerinde uzun uzun konuşma fırsatımız oldu” dedi ve ekledi,

“Herkes sakinleştikten sonra Sergio’yu aradım ve bu konu hakkında konuştuk. Aramızda herhangi bir sorun yok ve yeni hafta için hazırız.”

Takım arkadaşını neden arama isteği duyduğu sorulan Ocon, “Yarış sonrasında yetişmemiz gereken bir uçağımız vardı ve ne kadar konuşma fırsatı bulmuş olsak da tam konuşamadık. Olaylar biraz durulduktan sonra konuşmak her zaman daha iyidir” yorumlarında bulundu ve ekledi,

“Daha sonra bunu detaylı olarak konuşmamız çok önemliydi, olayı kendi taraflarımızdan anlattık, özgürce konuştuk ve bu şahsen çok önemli bir şey.”

“Dediğim gibi şu an aramızda hiçbir sorun yok ve gelecek yarışa hazırız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz