Hamilton: Lastikler Bakü İçin Çok Sert

0

Mercedes sürücüsü Hamilton, bir türlü uyum yakalayamadığı Bakü’de Pirelli’nin getirdiği hamurların pist için çok sert olduğunu düşünüyor.

Bu yıl şampiyonluk için Sebastian Vettel’le yarışan ve bariz bir şekilde pürüzsüz pistlerde tutuş sorunu yaşayan Hamilton, Bakü’de de Soçi’de yaşadığı sorunları yaşıyor. Ancak bu sefer Hamilton’a göre suçlu Pirelli ve hamur tercihleri.

“Tutuş çok kötü. Bence herkes için kötü. Bence herkes lastikleri çalıştırmakta zorlanıyor, Red Bull’lar ve Ferrari’ler tabii ki diğerlerine göre az, ama genel olarak pit yolundaki herkes zorlanıyor.”

“Lastikler çok sert. Çok sertler. Bu inanılmaz sıcak yere gelip pisti 50 derecede bulamazsınız. Ve bu lastikler hala çalışmıyor. Mantıklı gelmiyor. Çoğu zaman çalışmıyorlar işte.”

“Pist 50 derece ve bizim süper yumuşak ve yumuşak hamurlarımız çalışamıyor. Hiçbirisi çalışmıyor. Sanki sert ve ekstra sert hamura sahipmişiz gibi. Ekstra sert hiçbir zaman yapılmadı fakat sert ve ekstra sert, burada sahip olduğumuz hamurlar bunlar.”

“Genel olarak olan şu: geniş alıyorsunuz, geri vitese geçmeniz asırlar sürüyor, geri vitese aldığınız ve ilk vitese geçtiğiniz o esnada lastikleriniz aralığın çok dışına düşüyor.”

“Bu yüzden sonraki iki veya üç tur parmaklarınızın ucunda yürüyorsunuz. Bu bir kabus.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz