Alonso: Evet, O Kadar Yavaşız

0

Fernando Alonso, Red Bull pilotlarının McLaren’in hız eksikliği karşısında şaşırdıklarını söylüyor.

40 sıra grid cezasıyla güne başlayan Alonso için sıralama turları zaten sadece formalite içindi. İspanyol pilot da sıralama turlarının ilk seansında elenerek lastiklerini korumuş oldu. Ancak Alonso için dünkü ilk seansa Ricciardo’yla aralarında yaşananlar daha önemli.

Cuma günü ilk seansta Alonso, start düzlüğünde tam gaz giderken Red Bull sürücüleri İspanyol pilotun yavaş olduğunu görüp pite gireceğini düşündü. Ancak o hız, Alonso’nun maksimum hızıydı.

“Dün Max’le aynıydı. Bence turun başlangıcında muhtemelen kafaları karıştı çünkü hızımız o kadar yavaş ki, muhtemelen yavaş turda olduğumuzu, pit yoluna gideceğimizi düşündüler.”

“Ama hayır, bizim hızımız bu. Zaman turuna başlıyoruz o kadar. Bence biraz şaşırdılar. Beni ilk virajda geçtiler, ben onları ikinci virajda geçtim ve ikimiz de turları kaybettik. Dün de bugün de.”

“Bir etkisi olmadı çünkü lastiklerin soğuk olduğu seans başıydı ve bence ikimiz de sürüşün sonunda en hızlı turları attık, yani sorun yoktu.”

“Eğer hızımızdan dolayı kafaları karışmışsa üzgünüm fakat olan şey bu.”

“Şimdiye kadar hiçbir seansta ilk onda olamadık bu yüzden yarın bizim için zor olacak diye tahmin ediyorum.”

“Antrenmanlarda birçok sorun, bu pistte olan bir sürü şey gördük. Odaklanmış kalmalı, konsantrasyonu çok yüksek tutmalı, duvarlardan uzak durmalı ve umarım ki yarışı iyi bir sonuçla bitirmeliyiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz