2017 Azerbaycan GP 3. Antrenmanlar – Finler İlk İki Sırada

0

Sıralama turlarından önce gerçekleştirilen son antrenman turlarını Mercedes sürücüsü Valtteri Bottas ilk sırada tamamlarken onu vatandaşı Kimi Raikkonen takip etti.

Düne nazaran daha az olaylı bir seans olurken pilotlar ‘Süper Yumuşak’ lastiklerle sıralama turlarına dönük çalışmalar yaptılar.

Valtteri Bottas bitime 10 dakika kala 1.47.742 elde ederek seansı ilk sırada tamamlamayı başarırken bir diğer Fin pilot Kimi Raikkonen vatandaşından 0.095 saniye daha yavaş bir turla ikinci olmayı başardı.

Dün ‘Süper Yumuşak’ lastikle hızlı tur atamayan Hamilton, bugün istediği sürüşleri yakaladı ve takım arkadaşının 0.4 saniye ardında 3. olmayı başardı.

Dün her iki seansı da ilk sırada tamamlayan Red Bull, bugün biraz daha düşük profilli bir gün geçirdi ve Daniel Ricciardo 4. olurken bitime 10 dakika kala güç ünitesinde yaşadığı sorunla yolda kalan Verstappen 6. oldu.

Kanada’da parlayan pilotlardan biri olan Ocon, Bakü’deki derinden ve sessiz koşusuna devam etti ve Red Bull pilotlarının arasına girmeyi başardı.

Şampiyona lideri Vettel su sızıntısı sorunuyla seansa erken veda edip ancak 11. olabilirken ilk 10’u tamamlayan isimler Felipe Massa (7), Daniil Kvyat (8), Lance Stroll (9) ve Nico Hulkenberg (10) oldu.

Azerbaycan GP’si sıralama turları TSİ 16.00’da başlayacak ve S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

2017 Azerbaycan GP FP3 Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz