Palmer, Hulkenberg’in Performansından Dolayı Etkilenmiş

0

Renault’un Büyük Britanyalı pilotu Jolyon Palmer, takım arkadaşı Hülkenberg’in performansının dikkatini dağıttığını kabul ediyor.

Britanyalı pilot için çok kötü bir sezon başlangıcı oldu. Şimdiye kadar takım arkadaşı 18 puan toplarken, Palmer tek bir puan bile alamadı.

2017 sezonundaki sıralama turları derecelerinin ortalaması ele alındığında Palmer takım arkadaşı Hulkenberg’den ortalama olarak 1.189 saniye daha yavaş. Griddeki tüm takımların eşleşmelerine bakıldığında en fazla fark Renault’da.

”Diğer tarafta ne olursa olsun, yapabileceğim en iyi sürüşü gerçekleştirmek zorundayım. Bu gerçekten farklı bir hikaye.”

”Nico işini çok iyi yapıyor ve aşırı hızlı, özellikle de sıralamalarda.”

”Yaptığım işten mutlu olmak zorundayım, bunu da araba üstünde elimden gelenin en iyisini yaparak sağlayabilirim.”

”Bundan önce belki de dikkatim dağılmıştı ve aracı aşırı zorluyordum. Şimdi sadece yapacağım işe odaklanıyorum ve garajın diğer tarafına bakmıyorum.”

Palmer, Kanada’da sıralamaların ilk seansında takım arkadaşının 0.2 saniye arkasındayken Q2’de yaklaşık 0.9 saniye gerisindeydi. Britanyalı, bunun nedeni sorulduğunda açıklayamıyor.

”Nedenini bilmiyorum. Benim için odak noktası, iyi sürmektir. Eğer iyi sürüyorsam, lastiklerden daha fazlasını alabilmek için daha iyi bir ayara ihtiyacım var.”

”Bazı küçük hatalar yaptım. Bazen yaptığım işten mutlu oluyorum ama hala arada o fark oluyor – bu yüzden bilmiyorum.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz