Honda: Hayal Kırıklığı McLaren’le Ayrılık Anlamına Gelmiyor

0

Honda şefi Yusuke Hasegawa, son günlerde McLaren tarafından sarf edilen hüsran dolu yorumların Japon üretici ve McLaren arasında bir ayrılığa işaret etmediği konusunda ısrarcı.

McLaren ve Honda bir araya gelmelerinin 3. yılında sezona çok zorlu bir başlangıç yaptı. Güç ünitesindeki dayanıklılık ve performans eksikliği nedeniyle ekip ilk 7 yarış sonunda henüz puan kazanmayı başaramadı.

Sezon başında McLaren’in 2018’de Mercedes’e geçeceği dedikoduları konuşulmuş fakat Zak Brown yaptığı açıklama ile dedikoduları reddetmişti.

Ancak, Japon üreticinin beklenen güncelleme paketini Kanada’ya getirememesi üzerine McLaren’de kaşlar çatılmış ve Zak Brown 2018 için A, B ve C planlarının olduğunu belirtmişti.

Bununla birlikte Hasegawa, McLaren tarafından verilen mesajların problemli sezon başlangıcından beri değişmediğine inanıyor.

Hasegawa, “Bence, tutum Barcelona kış testlerinden bu yana değişmedi” dedi ve devam etti:

“Hepsi halen kızgın ve elbette biz de kızgınız. Bu yüzden Zak’in yorumları son derece anlaşılabilir.”

“Kızgınız ve hayal kırıklığına uğramış durumdayız, bu yüzden böyle bir şey hakkında yorum yaparlarsa bu, şaşırılacak bir şey değil.”

“Elbette iyi sonuçlar ekibi neşelendirecek, fakat zor durumlarda bile çok güçlü bir bağımız var.”

“Hüsrana uğramış durumdayız, fakat yarışta hüsrana uğramış hissetmek doğrudan ‘onlar ayrılmak istiyor’ ya da ‘sözleşmeyi bitirmek’ anlamına gelmez.”

“Yarışta hayal kırıklığına uğramak ve ilişki için karar vermek tamamen farklı meselelerdir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz