Grosjean: Orta Sıra İçin Maksimuma İhtiyacımız Var

0

Haas’ın Fransız pilotu Romain Grosjean, orta sıra mücadelesinde sezon boyunca her aşamada %100’e ihtiyaçları olduğunu dile getiriyor.

Force India, takımlar şampiyonasında net bir şekilde 4.’lüğünü sürdüyor. Ancak, 5. sıra mücadelesinde sırasıyla Toro Rosso, Williams, Renault ve Haas takımı 14 puan içinde sıralanıyorlar.

Grosjean, takımların öne çıkabilmek için tek tur performansını ve yarış tempolarını geliştirmek için zorladıklarına inanıyor.

“Gerçekten çok heyecan verici bir mücadele. Eğer ön taraftaki 3 büyük takımı çıkarırsanız, her yarış farklı bir kazanan göreceksiniz.”

“Kanada’da pole pozisyonu ile 2. çizgi arasındaki fark, 10. sıra ve 17 ya da 18. sıra arasındaki farktan daha fazlaydı. Bu da orta sıraların ne kadar yakın olduğunu ve araçtan her seferinde %100’ü almamız gerektiğini gösteriyor.”

Grosjean, Haas’ın çaylak sezonunun ardından bu sezon ‘büyük bir adım’ attığını söylüyor. Fransız pilot son 4 yarışta da ilk 10’a girmeyi başardı.

“Oldukça iyi bir sezon başlangıcı oldu. Geçen yıldan itibaren her alanda ileriye adımlar attığımızı düşünüyorum. Daha istikrarlıyız ve geçen sezonun bu zamanına göre daha fazla puan topladık, bu iyi bir şey.”

“Hâlâ iyileştirmek istediğimiz alanlar var ve iyileştirebiliriz. Ancak genel olarak takımın ilerleyişinden memnunuz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz